Через перехід на новоюліанський календар тепер посівати потрібно вранці 1 січня. Особливістю є те, що посівати зерно в хаті можуть лише хлопці, які, відповідно до традицій, першими входять до будинку у Новому році.
До 1 вересня 2023 року в Україні відзначалося свято — Старий Новий рік, яке припадало на 14 січня, разом зі святом Василя Великого. Рано вранці хлопчики вирушали від хати до хати, засіваючи зерном і виголошуючи під час цього веселі вірші та побажання.
Оскільки зараз використовується новоюліанський календар, прийнятий ПЦУ та УГКЦ, свято Василя Великого тепер припадає на 1 січня. Тому цього разу хлопчики розпочнуть свої засівання вже в перший день Нового року — 1 січня 2025, пише NV.
Що таке Щедрий вечір і коли його відзначають
Щедрий вечір – це давнє українське народне свято, переддень Нового року. За новим церковним календарем Щедрий вечір відзначають 31 грудня. За старим юліанським стилем свято відзначали 13 січня у Старий Новий рік.
Щедрий вечір також називають Маланкою чи Днем Меланки, оскільки церква цього дня згадує святу Меланію Молодшу.
Традиції та звичаї на Щедрий вечір
Українці на Щедрий вечір проводжали рік із піснями, веселощами, застіллями та новорічними ворожіннями. Найпопулярнішою традицією свята є щедрування, коли люди ходять до сусідів, бажають їм щасливого нового року та гарного господарства у пісенній формі, та отримують частування. Щедрувати можуть як діти, так і дорослі. Найвідоміша в Україні та в усьому світі щедрівка - це "Щедрик, щедрівочка" в обробці Миколи Леонтовича.
Крім щедрування, Щедрий вечір має багато інших традицій. Цього дня українці влаштовували ярмарки, грали та бавилися, розводили багаття. Свято проводили всією родиною та запрошували гостей. На стіл ставили холодець, ковбаски, голубці, вареники, кров'янку. Головною стравою була щедра кутя, яку можна заправити молоком або маслом.
Також на Щедрий вечір у селах був обряд "водіння кози". Хлопця та дівчину вбирали у Василя та Маланку, і в такому вигляді водили по селу, відвідуючи усі будинки. У різних регіонах України обряд має територіальні особливості.
Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.
"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.