Трудова книжка видається звільненому працівнику під розписку в журналі обліку трудових книжок.
Про це інформує департамент соціально-економічного розвитку та стратегічного планування Чернівецької міськради, пише molbuk.ua.
Якщо працівник у день звільнення відсутній на роботі, то видати особисто трудову книжку йому неможливо. У такому випадку роботодавець в цей день надсилає звільненому працівникові поштове повідомлення із вказівкою про необхідність отримання трудової книжки.
Пересилання трудової книжки поштою з доставкою на зазначену адресу допускається тільки за письмовою згодою працівника.
Водночас зауважуємо, що пересилати трудові книжки у міжнародних поштових відправленнях за кордон забороняється.
Крім зобов'язання видати трудову книжку працівнику в день звільнення, законодавством встановлено відповідальність за несвоєчасну видачу трудової книжки при звільненні.
За порушення встановленого порядку ведення, обліку, зберігання і видачі трудових книжок посадові особи несуть дисциплінарну, а в передбачених законом випадках іншу відповідальність.
Якщо затримка в видачі трудової трапилась з вини роботодавця, тоді доведеться виплатити працівнику середній заробіток за весь час вимушеного прогулу.
У цьому випадку днем звільнення вважатиметься день видачі трудової книжки. Про новий день звільнення необхідно видати наказ і внести запис до трудової книжки працівника. Раніше внесений запис про день звільнення визнають недійсним.
Якщо в разі звільнення працівник не може з’явитися особисто на підприємство для отримання трудової книжки, він може реалізувати свої права й обов’язки через представництво, тобто має право довірити одержання трудової книжки третій особі.
Довіреністю є письмовий документ, що видається однією особою іншій особі для представництва перед третіми особами.
Щоб отримати трудову книжку за довіреністю потрібно посвідчити довіреність нотаріально, з метою надання їй юридичної вірогідності.
Зауважуємо, що трудові книжки та їх дублікати, що не були одержані працівниками при звільненні, зберігаються протягом двох років у відділі кадрів підприємства окремо від інших трудових книжок працівників, які перебувають на роботі. Після цього строку незатребувані трудові книжки (їх дублікати) зберігаються в архіві підприємства протягом 50 років, а по закінченні зазначеного строку їх можна знищити в установленому порядку.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
28-08-2024, 11:30
0
1 108