Деякі вкладники банків не зможуть отримати свої гроші назад в разі банкрутства фінансової установи, де вони мали вкладення. Не відшкодовуються різноманітні категорії накопичень – зокрема це "мікродепозити" та вкладення юросіб.
Про це нагадали у Фонді гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО). В установі пояснили, що не відшкодовують кошти:
- за вкладами юридичних осіб;
- за вкладами у розмірі менше 10 гривень;
- за вкладами в банківських металах;
- за вкладами розміщеними на індивідуальних умовах, тобто на "особливих" акційних умовах, що не пропонуються публічно всім вкладникам;
- за вкладами, які передані банку у довірче управління – в результаті укладеного договору довірчого управління банки можуть інвестувати кошти клієнтів від їхнього імені та за їхнім дорученням на різних ринках з метою отримання прибутку;
- за вкладами, що знаходяться під заставою – наприклад, кредитного договору;
- залучені банком від видачі (випуску) ощадного сертифіката банку або депозитного сертифіката банку, не є вкладом і відповідно не гарантуються.
Ощадний сертифікат – це цінний папір, який підтверджує суму вкладу, внесеного до банку, і права власника сертифіката на одержання після спливу встановленого строку суми вкладу та процентів.
Що робити, якщо фонд відмовився відшкодовувати кошти?У ФГВФО пояснили, що власники коштів, які не гарантовані фондом, все ж мають шанс на компенсацію. Для цього після відкликання ліцензії та прийняття рішення про ліквідацію їхнього банку вони мають заявити Фонду про свої кредиторські вимоги – на це дається 30 днів з моменту оголошення про ліквідацію банку.
"Кредиторами банку є юридичні або фізичні особи, які мають документально підтверджені вимоги до банку щодо його майнових зобов’язань. Задоволення таких вимог здійснюється за рахунок коштів, одержаних в результаті ліквідації та продажу майна банку", – зазначили у Фонді гарантування вкладів.
Також слід враховувати, що згідно з чинним законодавством України, гарантована сума відшкодування ФГВФО за вкладами у неплатоспроможному банку становить 200 тис. гривень. Всі кредиторські вимоги, що надійдуть пізніше 30-денного терміну, вважатимуться погашеними. Оголошення про неплатоспроможність і ліквідацію банку публікуються на сайтах ФГВФО і неплатоспроможного банку, а також в газетах "Голос України" та "Урядовий кур’єр".
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
20-08-2024, 13:56
0
3 984