Міністерство соціальної політики України повідомило, що в країні функціонує 112 підприємств, які забезпечують громадян допоміжними засобами реабілітації, з яких 64 спеціалізуються на виготовленні протезів верхніх та нижніх кінцівок. Перелік цих підприємств, як державних, так і приватних, разом з їх контактними даними, доступний на сайті Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю.
Про це в інтерв’ю "Главкому" повідомив заступник міністра соціальної політики Назар Танасишин.
"На сьогодні в Україні діє 112 підприємств, які забезпечують допоміжними засобами реабілітації, з них 64 виготовляють протези верхніх та нижніх кінцівок. Перелік підприємств та їхні контактні дані розміщено на сайті Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю. Це підприємства як приватної, так і державної форм власності, які використовують вітчизняні та іноземні комплектуючі. Законодавство передбачає механізм, відповідно до якого кожна особа має право самостійного вибору підприємства. Вона сама звертається із заявкою, і на підставі цього формується замовлення. Таким чином реалізовано принцип "гроші ходять за людиною", – розповів Танасишин.
Він зазначив, згідно з міжнародно визнаною класифікацією, у сфері протезування можуть працювати три категорії фахівців: протезисти–ортезисти, асистенти протезистів–ортезистів, техніки–протезисти-ортезисти.
"В Україні лише наприкінці 2023 року з’явилася професія протезист-ортезист. Попередньо у нас існувала професія інженер-протезист-ортезист, для здобуття якої людині потрібно здобути освіту за спеціальністю 163 "Біомедична інженерія". Освітні програми для підготовки таких фахівців існують нині у понад 15 закладах вищої освіти. Професію інженер-протезист-ортезист можна здобути вже в понад 15 вишах України. Зараз за участю Мінсоцполітики та Міністерства охорони здоров’я розробляється стандарт вищої освіти для спеціальності 224.2 "Протезування-ортезування", за якою здійснюватиметься підготовка протезистів-ортезистів. У 2024 році оголошено перший набір магістрів цього фаху в Харківському та Львівському національних медичних університетах і в Національному університеті охорони здоров’я України імені Шупика", – зазначив заступник міністра соціальної політики.
Українські підприємства протезної галузі активно впроваджують новітні технології, проте у випадках, коли необхідні технології відсутні в Україні, учасники бойових дій можуть бути направлені на протезування за кордон з покриттям витрат на проживання.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
21-07-2024, 13:00
0
737