RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » Новини України » Сьогодні вступає в силу закон про мобілізацію: що зміниться


Закон про мобілізацію, який готували й голосували ледь не пів року, набуде чинності 18 травня цього року. Про зміни, які передбачені законом, – далі в матеріалі.



Що зміниться для військовозобов’язаних

Впродовж 60 днів від дня набуття законом чинності всі чоловіки від 18 до 60 років (включно з тими, хто перебуває за кордоном) повинні оновити свої військово-облікові дані.

У цей закон входить і норма про зниження мобілізаційного віку з 27 до 25 років. Тому тепер мобілізації підпадають громадяни віком від 25 до 60 років.

Окрім того, у законі йдеться, що кожен чоловік від 18 до 60 років повинен носити з собою військово-обліковий документ.

Відтепер повістку вважатимуть врученою, навіть якщо її особисто не було передано представником територіального центру комплектування. Якщо військовозобов’язаного немає вдома, то представник ТЦК підписує документ про неможливість вручення повістки, і цю дату вважають днем, коли військовозобов’язаному вручили повістку.

Повістку не вручатимуть онлайн через електронну пошту чи інші засоби спілкування. Їх і надалі вручатимуть у паперовому вигляді.

Електронний кабінет

Електронний кабінет може завести собі будь-який чоловік призовного віку добровільно. Там можна буде знайти дані про нього. Кабінет Міністрів упродовж двох місяців забезпечить створення та функціонування е-кабінету.

Як каратимуть ухилянтів

Якщо громадянин не з’являється у військкомат по повістку, відмовляється проходити військово-лікарську комісію, уточнювати дані, керівник ТЦК може попросити поліцію затримати його і доправити до центру комплектування. Якщо поліція не змогла знайти громадянина, то керівник ТЦК надсилає вимогу, яку і вважають врученням повістки, з’явитися у ТЦК впродовж десяти днів.

Якщо впродовж цього часу громадянин не з’являється, закон дозволяє ТЦК через суд ініціювати позбавлення водійських прав. Суд може відмовити військкомату, якщо право керувати транспортом позбавить людину основного джерела доходу. Наприклад, якщо чоловік працює водієм.

Також закон обмежує можливість ухилянтів працювати на держслужбі.

Відстрочка від мобілізації

Закон підтверджує право на відстрочку від мобілізації для багатодітних батьків, окрім тих, хто має заборгованість зі сплати аліментів, самотніх батьків, усиновителів, а також тих громадян, чиї близькі родичі загинули або зникли безвісти, захищаючи Україну під час АТО, ООС, повномасштабної війни.

Бронь від мобілізації отримають співробітники правоохоронних органів, депутати Верховної Ради та не більш як два їхні помічники на кожного, керівники центральних органів виконавчої влади, судді.

Призову на військову службу не підлягають студенти вишів і закладів профтехосвіти очної форми навчання, а також викладачі, які працюють не менше ніж на три чверті ставки.

Строкової служби більше не буде

Відтепер вводять нове поняття – базова військова служба. Її проходять громадяни віком від 18 до 25 років. Період проходження громадяни обирають самостійно до того моменту, як їм виповниться 24 роки.

Терміни базової військової служби у воєнний час: три місяці, з яких один місяць – загальновійськової підготовки, а два – фахової.

З першого вересня 2025 року в закладах фахової передвищої та вищої освіти, військових вишах і військових навчальних підрозділах вишів впроваджується базова загальновійськова підготовка. Чоловіки зобов’язані її проходити, а жінки – за добровільною згодою.

До теми:

Верховна Рада дев’ятого травня ухвалила закон щодо посилення відповідальності за військові правопорушення. Тепер його має підписати Президент України Володимир Зеленський.

До Кодексу про адміністративні правопорушення запропоновані такі зміни:

- порушення призовниками, військовозобов'язаними, резервістами правил військового обліку тягне за собою накладення штрафу від 3400 до 5100 грн. Повторне порушення – штраф від 3400 до 8500 грн.

- порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію тягне за собою накладення штрафу на громадян від 5100 до 8500 грн і на посадових осіб органів державної влади, органів місцевого самоврядування, юридичних осіб та громадських об’єднань – від 17 тисяч до 25 500 грн. Повторне – штраф на громадян від 8500 до 11 900 грн і на посадових осіб – від 25 500 до 34 000 грн.

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
18-05-2024, 07:55
Коментарів 4 Переглядів 2 569

Теги -
Hаписав: Олег, Коментарів: 0, Новин: 0, 18 травня 2024 09:19
В новині:
Дякую МБ за ілюстративне фото, на якому зображено плац та навчальний корпус Харківського гвардійського вищого танкового училища, або "ХагіВагі", як ми його називали під час навчання. А на трубі котельні, яку видно на другому плані, у 80-ті роки минулого сторіччя чиєюсь сміливою рукою було написано "Я люблю тебя, Наташа!". Наче в молодість повернувся...

Hаписав: Оцет, Коментарів: 0, Новин: 0, 18 травня 2024 15:43
В новині:
А молдаван та депутатських байструків то теж стосуєтся, чи вони й далі не доторкані, тобто не підлягають ніяким мобілізаціям?

Hаписав: Buk, Коментарів: 0, Новин: 0, 18 травня 2024 23:02
В новині:
Не має ніякого нового закону про мобілізацію.
Є ряд змін.

Hаписав: правда, Коментарів: 0, Новин: 0, 18 травня 2024 23:09
В новині:
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3543-12#Text

• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.