Українці, які не накопичили трудовий стаж до пенсійного віку, мають право на тимчасову державну допомогу.
Про це
йдеться на порталі "Дія".
Особи, які досягли віку, зазначеного в частині 1 статті 26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", але не набули права на пенсійні виплати у зв'язку з відсутністю, мають право на тимчасову допомогу за наявності страхового стажу не менше 15 років.
Розмір таких соціальних виплат дорівнює різниці між прожитковим мінімумом інваліда та середнім доходом на одного члена сім'ї за останні шість місяців. При цьому розмір таких виплат не може перевищувати 100% прожиткового мінімуму для працездатних осіб, який на сьогодні становить 3 028 гривень.
Такі виплати надаються після досягнення 65-річного віку; у віці 63 років така допомога надається тільки в тому разі, якщо у пенсіонера недостатньо страхового стажу.
Оформлення такої допомоги відбувається через особисте звернення особи. Пенсіонер має подати відповідну заяву до органів соцзахисту. До неї необхідно додати такий пакет документів:
– посвідчення особи (паспорт);
– ідентифікаційний код;
– відомості про майновий стан;
– декларацію про доходи;
– відомості про стан сім'ї (члени сім'ї про яких зазначено в декларації);
– довідку про кількість набутого стажу.
Зазначимо, що 2024 року для виходу на пенсію у віці 60 років буде потрібно не менше 31 року страхового стажу. Щороку кількість років страхового стажу, необхідного для виходу на пенсію у віці 60 років, збільшуватиметься на 12 місяців і сягне 35 років у 2028 році.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
11-05-2024, 18:49
1
1 613