У зимовий період багато хто намагається додавати більше часнику в їжу, щоб убезпечити себе від застуди. Чи справді часник може підняти імунітете, з'ясовували дієтологи.
Додавати в раціон часник рекомендується в профілактичних цілях, особливо в осінньо-зимовий період, коли ризики захворіти на ГРВІ або грипом зростають.
Часник не є імуномодулятором і не має імуностимулюючої дії. Але за рахунок у Аллину, який є у його складі, він має виражені противірусні властивості.
Часник зараховують до продуктів, багатих природними фітонцидами - летючими біологічно активними речовинами, що вбивають бактерії.
Якщо людина з'їсть понад три зубчики часнику в день, можуть виникнути нудота, шлункові спазми, підвищене газоутворення, діарея, головний біль. Не варто їсти часник натщесерце, особливо при підвищеній кислотності шлункового соку, тому, що він може спровокувати загострення виразки шлунка.
Часник зазвичай виключають з раціону хворих на епілепсію і людей з частими харчовими алергіями. Протипоказаний він до вживання людям із захворюваннями печінки і нирок, виразковою хворобою шлунка і дванадцятипалої кишки, захворюваннями кишківника і гемороєм.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
18-02-2024, 09:00
0
3 370