Деякі продукти містять так багато корисних мінералів, вітамінів та інших поживних речовин, що їх називають суперфудами. До їх числа зараховують і насіння чіа.
Про це пише
РБК-Україна (проект Styler) із посиланням на публікацію нутриціолога Анастасії Голобородько в Telegram.
Що треба знати про насіння чіа
"Насіння чіа - насіння рослини з роду шавлії, батьківщиною якого є Латинська Америка. Вона росте на висотах 1800-2600 м над рівнем моря. Маленьке овальне насіння сіро-чорного кольору і розміру в 1 мм - один з найпопулярніших сьогодні суперфудів", - каже експерт.
Суперфудами називають коріння, насіння, квіти, водорості, ягоди, листя і стебла рослин, які мають високу концентрацію корисних речовин, унікальних за своїми властивостями.
"Ніколи не було зі 100% гарантією доведено, що суперпродукти зроблять вас міцнішими та здоровішими. Чекати на ефект, продовжуючи харчуватися фаст-фудом, також не варто. Усі порошки, соки, гелі, шийки та витяжки - корисна добавка до раціону, але не заміна і не панацея для здоров'я", - говорить Голобородько.
Вона зазначає, згідно з історичними свідченнями, чіа були чи не основним продуктом, на рівні з амарантом, кукурудзою та бобовими, у раціоні майя та ацтеків, а у воїнів і зовсім основою раціону.
"Вважалося, що 1 столова ложка насіння щодня здатна підтримувати блискучу фізичну форму протягом 24 годин. А народні лікарі лікували насінням захворювання суглобів та проблеми шкіри", - говорить нутриціолог.
Чи підтверджує наука корисність насіння чіа
Наука показує, що насіння чіа містить близько 20% високоякісних рослинних білків, 34% корисних жирів, особливо цінують за високий вміст ліноленової, омега-3 та інших ненасичених жирних кислот, 25% корисної для мікрофлори кишківника клітковини, а також значну кількість антиоксидантів і рослинного кальцію, магнію, цинку та кальцію.
"Чіа активно знижує вміст холестерину в організмі, веде до зменшення атеросклеротичних бляшок у судинах, нормалізує тиск, знижує ризик інсульту та серцево-судинних захворювань, а також блискуче виводить зайву воду з організму", - каже Голобородько.
Вона пояснює, що якщо замочити насіння чіа у воді, через кілька хвилин навколо кожного зернятка утворюється желеподібний шар. Коли такий гель з корисним насінням чіа всередині потрапляє в шлунок, створюється бар'єр між травними ферментами і їжею, що надходить.
"Це сприяє повільному перетворенню вуглеводів у цукри, і це дозволяє тривало підтримувати низький рівень цукру в крові", - зазначає експерт.
При цьому вона наголошує, що мінусів в чіа немає.
"Також до суперфудів відносять какао-боби, спіруліну, ягоди годжі та асаї, насіння льону, готу-кола, каму-каму, кероб, всілякі паростки, гуарану, кіноа та інші цілісні крупи, корінь маки, насіння конопель, ваніль", - додає Голобородько.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
4-02-2024, 10:00
0
154 724