Сама назва "солянка" походить від слова "селянка" - так називали сільських мешканок. Справа в тому, що здавна в селах готували оригінальне блюдо: в котлі змішувалися залишки різних продуктів і вода, масу варили до готовності і їли. Саме так народився рецепт збірної солянки. Згодом він трансформувався, доповнювався і зараз густий суп можна покуштувати в кращих ресторанах.
Впевнені, що саме сьогодні, першого січня, багатьом посмакує цей ароматний суп. Ба більше – продукти для його приготування точно знайдуться у холодильнику кожного буковинця у цей день.
Солянка з копченостямигрудинка копчена - 250 гр;
ковбаса сирокопчена - 150 гр;
морква - 150 гр;
цибуля ріпчаста - 50 гр;
картопля - 200 гр;
огірки солоні - 200 гр;
рослинна олія - 20 мл;
томатна паста - 50 гр;
лавровий лист - 1 шт;
сіль, цукор - за смаком;
маслини (за бажанням) - 100 гр;
кріп - 1 пучок;
лимон, сметана - за смаком.
Закип'ятити в каструлі 2.5 л. води. Цибулю і картоплю очистити, промити і нарізати кубиками. У киплячу воду покласти овочі, варити 15 хвилин.
Нарізати кубиками грудинку, ковбасу і огірки, моркву натерти на крупній тертці.
На сковороді розігріти олію, викласти моркву, тушкувати 2-3 хвилини, помішуючи. Додати ковбасу і грудинку, тушкувати ще 2-3 хвилини. Додати томатну пасту, долити води і перемішати. Посипати спеціями, цукром і сіллю. Викласти огірки, перемішати, тушкувати 5-7 хвилин.
Дочекатися, поки картопля стане м'якою, викласти зі сковороди в каструлю всі інгредієнти, додати лавровий лист і перемішати. Варити солянку на повільному вогні 10-20 хвилин. Після цього прибрати блюдо з вогню і дати йому настоятися. Кріп промити, дрібно нарізати і додати в каструлю. Маслини, сметану і лимон викладати порційно в тарілки за бажанням.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
1-01-2022, 15:56
0
3 126