Глава МЗС Польщі Вітольд Ващиковський заявив, що Варшава не буде політизувати українську реформу освіти.
В інтерв'ю угорському виданню Heti Valasz Ващиковський зазначив, що не може встати на сторону Угорщини або України в їх суперечці навколо освітньої реформи.
"Це двосторонні відносини між Угорщиною і Україною. Але я не буду політизувати цю проблему, з огляду на труднощі, яких зазнає Україна в результаті російської агресії. Я переконаний, що ситуація може бути вирішена мирним, менш емоційним шляхом", - цитує фрагмент інтерв'ю Rzeczpospolita.
Глава польського МЗС з розумінням поставився до ситуації з угорцями на Закарпатті, де вони живуть "у великому анклаві, вони мають багато шкіл, де основною мовою викладання є угорська".
"Але, чесно кажучи, це виглядає дивно тому що люди, які живуть в цій країні повинні розуміти обидві мови", - додав міністр.
25 вересня президент України Петро Порошенко підписав закон Про освіту, згідно з яким, мовою освітнього процесу в навчальних закладах є українська мова.
Але відповідно до освітньої програми можуть викладатися одна або кілька дисциплін двома і більше мовами - державною, англійською мовою, на інших офіційних мовах Європейського Союзу.
Новий закон про освіту розкритикувала Румунія і Молдова . МЗС Угорщини подало скарги в ОБСЄ, ООН і Євросоюз у зв'язку з реформою освіти в Україні.
Особливо жорстку позицію щодо української реформи освіти зайняла Угорщина. Будапешт вважає, що закон обмежує права угорської меншини на вивчення угорської мови.
Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сийярто вирішив ініціювати обговорення української реформи освіти на засіданні Ради асоціації Україна-ЄС. Засідання Ради заплановано на 8 грудня 2017 року.
Пізніше глава представництва України при ЄС Микола Точицький заявив, що Угорщина не зможе підняти освітнє питання на сесії Ради асоціації Україна-ЄС без згоди Києва.
12 жовтня Парламентська асамблея Ради Європи (ПАРЄ) розкритикувала українську реформу і схвалила рекомендації для України за підсумками термінових дебатів.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram