RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

Українці стали більше купувати автомобілі

В Україні продовжує зростати авторинок. У вересні 2017 роки українці придбали нових автомобілів на 36% більше, ніж за аналогічний період 2016- го. Ринок вживаних машин виріс в 19 разів. Зростання продажів експерти пов'язують з невеликим зростанням економіки і пожвавленням автокредитування. Які автомобілі купують українці, дізнавався сайт "Сегодня".

Українці більше купують авто

У вересні українці купили 7840 нових машин. Це рекордна кількість проданих автомобілів з початку року. У порівнянні з вереснем 2016 го продажі зросли на 36%, відзначають в "Укравтопромі". Економічна і політична стабілізація - головні чинники зростання продажів, вважає директор з маркетингу "АІС" Сергій Боровик. Однак це очікувана динаміка. На пожвавлення продажів також вплинули збільшення доходів українців і відновлення автокредитування.

"Вересневе зростання продажів не є чимось незвичайним. За дев'ять місяців зростання ринку перевищило 30%, тобто ми маємо плюс-мінус звичайну динаміку зростання для цього року. Висока цифра динаміки пов'язана з низькою торішньою базою для порівняння. В абсолютних цифрах український авторинок мізерний у порівнянні з найбіднішими країнами Євросоюзу", – говорить Сергій Боровик.

Українці також частіше почали купувати автомобілі з пробігом. У порівнянні з минулим роком продажі виросли в 19 разів. У продажах на серпень частка б/в автомобілів склала 44%. З 11 783 проданих легковиків 5 185 машин - б/в. Це тільки ті, які українці ввезли офіційно і розмитнили. Найпопулярніші бренди в б/в сегменті - Volkswagen - 934 авто. Renault змістився на друге місце - 922 первинні реєстрації, третю і четверту позицію зайняли Skoda (611 шт.) і Opel (381 шт.). На п'ятому місці Nissan (246 шт.), з відставанням в один автомобіль шосте місце у BMW.

Також у топ-10 увійшли: Ford (235 шт.), Mercedes-Benz (213 шт.), Toyota (171 шт.), Audi (169 шт.).
Читайте також: В Україні готуються утилізувати старі авто: чого чекати "пересічникам".

Які автомобілі купують українці

За даними "АІС", половина проданих машин - це практичні спортивні авто (SUV), друга половина - седани і хетчбеки. За ціновими діапазонами основний попит знаходиться в середньому ціновому сегменті - понад 60%, 23% - лоукост і 15% преміум сегмент.

Найбільш продаваним авто в вересні стала TOYOTA RAV-4. Вартість машини стартує від 22 300 доларів. На ній свій вибір зупинили 327 автомобілістів.

На другому місці по продажах KIA Sportage вартістю 21 300 доларів. Минулого місяця цей автомобіль купили 302 українця.

На третьому місці SKODA Octavia. Ціни на авто стартують від 19 000 доларів. Машину купила 281 особа.

TOYOTA Camry зайняла четверте місце з результатом 275 проданих авто. Вартість автомобіля стартує від 28 900 доларів.

Замикає п'ятірку лідерів VOLKSWAGEN Golf. У вересні автосалони продали 255 машин цієї моделі.

Також в ТОП-10 вересневого ринку нових легкових автомобілів увійшли: RENAULT Logan – 254 шт., RENAULT Duster – 248 шт., RAVON R2 – 180 шт., HYUNDAI Tucson – 169 шт. і AUDI A3 – 165 шт.

В Україні був достатній відкладений попит, пояснює директор Всеукраїнської асоціації автомобільних імпортерів і дилерів Олег Назаренко. У 2014 і 2015 року українці не робили великих покупок через нестабільну економіку. Тоді частина населення відклала покупку квартир, машин. На сьогодні є зростання на ринку нерухомості і на авторинку. Друге – падіння депозитних ставок. У 2014 році українці масово забирали гроші з банків. Тепер їх почали діставати з-під подушок і повертати в банки. Це вплинуло на зменшення ставок по кредиту і відновлення кредитування.

Що буде з цінами на автомобілі

Будь-які розпродажі в автосалонах носять дуже короткостроковий обмежений характер і проводяться на невеликий перелік моделей або марок, відзначає Сергій Боровик. Цінову політику на авторинку традиційно визначає завод виробник. У цьому році на вартість машин впливав тільки курс валют.

Для серйозної зміни цін передумов немає: податкових змін не передбачається, а заводи знижувати ціни для незначного ринку України не будуть, вважає Олег Назаренко.

На авто з пробігом продовжують діяти пільгові ставки акцизів, введені в Україні в 2016 році. Вони будуть діяти ще рік.

Єдині автомобілі, які можуть подешевшати, - це електрокари. З 2016-му темпи зростання ринку електрокарів в Україні обігнали Польщу і Росію. У Верховній Раді вже лежить законопроект про скасування ПДВ на електромобілі. Міністерство інфраструктури розробило свою програму розвитку електрокарів, яку тепер повинні прийняти депутати.

Незважаючи на зростання ринку нових і старих автомобілів, збільшення продажів на 30% недостатньо. У передкризовий 2013 рік українці купили 213 тис. авто. З 2016-му українці придбали всього 65 562 автомобіля.

Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
Редактор: Igor
9-10-2017, 07:39
Коментарів 0 Переглядів 1 764



Внаслідок аварії кермувальник загинув на місці події, а пасажир отримав травми

Внаслідок аварії загинули 17-річна дівчина та 30-річний чоловік
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.