Депутат Державної Думи Російської Федерації 6-го скликання Денис Вороненков та його дружина, також депутат Держдуми РФ, відома російська оперна співачка Марія Максакова в жовтні 2016 року, ще до закінчення депутатських повноважень, виїхали в Україну, де отримали громадянство. Про це пише ТСН.
В інтерв'ю виданню "Цензор. Нет" вони розповіли, що розглядали різні варіанти для переїзду, "але через менталітет", корені і позицію, вирішили переїхати в Київ.
Вороненков зазначив, що 4 грудня минулого року закінчилися його повноваження депутата Державної думи, а 6 грудня він став громадянином України. Також він дав свідчення Генеральній прокуратурі України у справі про державну зраду Януковича.
"Я вважав це своїм обов'язком допомогти своїй країні і викрити цього негідника. Раніше судимого злочинця, який зрадив свій народ, який і звернувся з проханням ввести війська іншої держави для знищення своїх громадян", - сказав він.
Колишній російський депутат зазначив, що Україна для нього – друга рідна країна, оскільки його родина походить з Херсонської області.
"Перше, що ми побачили, приїхавши сюди - люди добрі, нормальні, нема злих осіб. Із Києва не хочеться їхати. В Європі ти завжди будеш чужий. Тільки третє покоління буде відчувати себе емігрантами. Я чоловік, який все життя працював на державу, що я там буду робити, кому служити? Так, дружина у мене затребувана, вона часто їздить в Європу. Думаю, їй зараз почнуть чинити перепони в Росії", - сказав Вороненков.
За його словами, він хоче бути корисним країні.
"У Росії сьогодні такі як я не потрібні. Я зараз перебуваю в стадії переговорів. Спочатку я отримав громадянство, бо не будучи громадянином країни, складно претендувати на обіймання будь-яких державних посад. Мені не потрібні привілеї, я буду намагатися знайти своє місце в житті, як всі. Розумію, що буде важко, не просто. Але це і є свобода. Людина завжди сама може зробити свій вибір. Я свій вибір зробив", - зазначив політик.
У грудні 2011 року Вороненков став депутатом Держдуми від КПРФ і членом комітету з безпеки і протидії корупції. В грудні 2014 року СК РФ направив до Держдуми матеріали про позбавлення Вороненкова депутатської недоторканності. Проти нього було відкрито кримінальну справу щодо рейдерського захоплення будівлі в центрі Москви. Також серед "досягнень" члена думського комітету з протидії корупції Вороненкова можна назвати заробіток в 2,5 мільйона рублів, 5 квартир загальною площею 1088 м2, 2 гаражі, дачу 887 м2 з нежитловим приміщенням 189 м2. Також у борця з корупцією є свій автопарк елітних автомобілів. Його дружина була членом Держдуми від "Єдиної Росії", пропутінської партії.
Свого часу у Держдумі Вороненков проголосував за анексію Криму, а тепер назвав це помилкою.
Підписуйтесь на новини "МБ" у соцмережах: VK, Однокласники, Facebook
14-02-2017, 11:33
0
1 979