У Святошинському суді триває розгляд справи п'яти екс-беркутівців, яких звинувачують у масових розстрілах активістів на вулиці Інститутській у лютому 2014 року.
Як повідомляє "5.ua", одного з активістів, Володимира Мельничука, застрелили біля Жовтневого палацу близько 17 години. Тоді активне протистояння між "майданівцями" та силовиками вже завершилося.
На судовому засіданні всьоме переглядали один і той саме фрагмент відео. На ньому снайпер розстрілює беззбройного і беззахисного киянина Володимира Мельничука на очах у активістів та його дружини.
За даними експертизи, в чоловіка стріляли кулями калібру 8-9 міліметрів, тобто з автоматів Калашникова. Шансів вижити у чоловіка не було.
"Поранення виникло від дії кулі внаслідок вогнепального пострілу. Можна припустити, що розмір кулі становив 0,8 - 0,9 сантиметрів. Ознак пострілу з близької дистанції не виявлено", - зазначає суддя Сергій Дячук.
Обвинувачені, натомість, стверджують, що стріляли невідомі з готелю "Україна".
Втім цього разу обвинувачення має ще одне, не оприлюднене досі відео.
Його фіксували камери відеоспостереження встановленні на будівлі в Національному банку. Після його демонстрації беркутівці вже не наполягають на пострілах з готелю "Україна", а лише стверджують, що з-за бетонних барикад стріляли й інші спецпризначенці.
Як стало відомо, попри спротив беркутівців, суд задовольнив клопотання захисту, який просив встановити точний час останньої у житті Мельничука розмови.
Перед смертю він говорив із матір'ю. Нагадаємо, у причетності до розстрілів 20 лютого 2014 року на вул. Інститутській в Києві повідомлені про підозру 26 "беркутівців", з них п'ятеро заарештовані, триває судовий розгляд. Не менше 20 "беркутівців" втекли.
Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.
22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".
В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.