За даними НБУ 2015 року збиток платоспроможних банків склав рекордну цифру за весь час існування банківської системи України: 66,6 млрд грн. У 2014 році збиток банків становив 52 млрд грн, в кризовому 2009-му - 38,4 млрд грн. Найважча ситуація в банках з російським капіталом - "Промінвестбанку", "Сбербанку Росії" і "ВТБ".
Про це пише "Газета по-українськи" з посиланням на "Ліга.net".
"Лише деякі фінустанови вже відзвітували публічно про результати діяльності. Один з небагатьох - "Промінвестбанк". За офіційними даними його збиток досяг 18 млрд грн. На сьогодні - це найгірший фінансовий результат серед банків. Але, швидше за все, навіть коли будуть оприлюднені результати роботи всіх банків, "Промінвестбанк" залишиться аутсайдером ринку ", - відзначає видання.
"Асоціація українських банків" (АУБ) опублікувала попередні дані про фінансові результати банків-учасників за 2015 рік. До асоціації входять 78 з 116 діючих банків. Серед членів АУБ найзбитковішим банком став російський "Сбербанк Росії", який втратив 6,1 млрд грн. Слідом за ним йде ще один банк з російським капіталом, "ВТБ Банк". Його збитки склали 4,45 млрд грн. Замикає трійку найзбитковіших банків "Укрсоцбанк". Його фінансовий результат за підсумками 2015 року впав до -3,2 млрд грн.
Читайте: Із "Сбербанку Росії" в центрі Чернівців зняли рекламну вивіску Основною причиною збитковості банків у 2015 році стала необхідність формувати резерви під проблемні активи.За офіційною звітністю банку, за дев'ять місяців 2015 року "Сбербанк Росії" збільшив резерви удвічі - до 8,5 млрд грн. "ВТБ Банк" майже втричі - до 22,7 млрд грн. Необхідність доформувати резерви виникла через зростання простроченої заборгованості. За даними НБУ за рік прострочення виросло з 13,5% до 21%.
Найбільше прибутку за даними АУБ, отримав "ІНГ Банк", який належить нідерландській ING Group. Його прибуток склав 1,07 млрд грн. З великим відривом за ним йде "ПриватБанк", що заробив торік 270 млн грн.
Минулого року банки заробляли в першу чергу на комісіях, кредитуванні профільного бізнесу та обміні валюти.
"Ми вміємо дешево обробляти маленькі транзакції. Заробляємо на мікро і маленькому кредитуванні, на кредитних картах, на перекладах, на комісіях по зняттю готівки, на платежах. З нашими обсягами і кількістю транзакцій, ми великі навіть за європейськими, а не тільки за українськими мірками ", - пояснює перший заступник голови правління ПриватБанку Олег Гороховський.
Вузькою спеціалізацією пояснюється хороший результат "ІНГ Банку". Банк працює з великими міжнародними корпораціями і не припиняв кредитувати в 2014-2015 році, як більшість універсальних банків. У результаті процентний дохід банку за три квартали 2015 року зріс удвічі до 1,03 млрд грн. До того ж у банку низька частка проблемних кредитів, близько 8%. Тому банку не доводиться формувати великі резерви.
Приєднуйтесь до "МБ" у соцмережах: VK, Однокласники, Facebook
16-03-2016, 16:21
0
1 525