Україна і Канада обговорюють питання передачі Києву летальної та нелетальної зброї.
Про це повідомив перший віце-спікер Верховної Ради Андрій Парубій за результатами своєї зустрічі в Оттаві з канадським міністром оборони Харджитом Саджаном.
"Ми порушили питання летального озброєння та провели більш детальні консультації щодо нелетального обладнання, необхідного Україні", - сказав Парубій, повідомляє прес-служба Ради вдень в середу, 24 лютого.
"Це була спеціалізована розмова з документами", - зазначив він. За словами Парубія, розмова велася про системи захищеного зв'язку, пристрої контр-батарейної та радіоелектронної боротьби, а також протитанкову зброю, берегову охорону та броньовані автомобілі.
Більш детально обговорити це питання планується вже в ході візиту канадської делегації в Україну найближчим часом. У складі делегації, крім представників Міноборони, будуть також члени канадського парламенту.
"Ми домовилися з міністром оборони, щоб він у найближчий час відвідав Україну. Він пообіцяв зібрати двопартійну делегацію і приїхати", - сказав він.
Представники оборонного відомства Канади також погодилися залишити незмінною кількість своїх військових інструкторів в Україні.
"Зараз регулярно відбувається зміна військових підрозділів, хоча їх кількість залишається незмінною. Нам важливо, аби не були згорнуті вже наявні програми", - підкреслив Парубій.
Зазначимо, ще півроку тому, у червні 2015 року попередник Харджита Саджана на посаді міністра оборони Джейсон Кенні розпорядився провести інвентаризацію, щоб з'ясувати, яку зброю Оттава теоретично могла б передати Києву. У результаті виявилося, що якщо б навіть Канада зважилася передати Україні летальну зброю, їй би просто не було що запропонувати.
Канадське видання Globe and Mail з посиланням на неназваного чиновника в канадському Міноборони писало, що інвентаризація озброєння була проведена в лютому і березні 2015 року, коли активісти Ukrainian-Canadian Congress посилено лобіювали постачання західного зброї українській армії.
Вони наполягали на тому, що пасивна позиція і нерішучість демократичних урядів лише підштовхує Росію до агресії, оскільки у Кремля складається враження, що відповіді на свою поведінку він так і не дочекається. На цей же аргумент канадському колезі вказував і міністр оборони України Степан Полторак.
Видання також звертає увагу на те, що зброя країн НАТО несумісна з радянськими зразками, якими користуються Збройні сили України. Тому якби Канада вирішила б допомогти українцям таким способом, їй би довелося закупити зброю. Канада до цього часу відмовлялася від такого варіанту: "По суті, ми могли б це зробити через наші партнерські фонди. Але в даний час ми вирішили цього не робити".
24-02-2016, 14:37
0
1 070