У держбюджеті-2016 закладали долар на рівні 24,1 грн. Але два неповні місяці року нового показали, що прогноз був занадто оптимістичним. Про це йдеться в сюжеті програми
"Сніданок з "1+1".
Міняти 100 грн на долари, бо, мовляв, "згорять", – неперспективний підхід. Бо на коливаннях курсу багато не заощадиш. Так вважає фінансовий експерт Руслан Чорний.
"Якщо ви витрачаєте в гривні, то лишайте гривню. Якщо розумієте, що вам потрібна буде валюта для якихось покупок за кордоном, то купляйте цю валюту. Але шукати, коли курс колихнеться вверх чи вниз, не варто", - радить Руслан Чорний.
Поки що краще не чіпати й депозитів, рекомендує фахівець. Звісно, за умови, що ви обрали надійний банк. "Якщо всі підуть забирати депозити, то вони створять ще більшу паніку і їм депозити віддати просто не зможуть. Коли забирають люди депозити і йдуть купляти валюту, вони цим ще більше створюють попит на неї", - пояснює фінансовий експерт.
А якщо ви таки вирішили обміняти гроші не в легальних обмінниках чи банках, робіть це максимально обережно, радить журналіст програми "Гроші" на телеканалі "1+1" Олександр Дубінський. Часто за пропозиціями продати валюту ховаються шахраї.
"Намагатися робити це максимально безпечно - не на вулицях, не в під'їздах. А все-таки, скажімо, в себе в офісі. Нині чимало пропозицій, коли приїжджають і в тебе в офісі обмінюють, щоб не стати жертвою як в 90-ті", - застерігає Олександр Дубінський.
Спрогнозувати, яким буде курс валют, доволі важко будь-якому експерту. Єдине, що залежить від самих українців, - не панікувати та не створювати штучний ажіотаж, який ще більше позначиться на курсі.
Приєднуйтесь до "МБ" у соцмережах: VK, Однокласники, Facebook
18-02-2016, 09:19
0
1 441