МЗС вважає дії РФ щодо зміни розташування у Чорному морі двох українських бурових установок міжнародно-протиправними та закликає Росію негайно повернути Україні належне їй майно.
Про це ідеться в офіційній заяві МЗС, оприлюдненій прес-службою відомства.
"Розцінюємо зухвалу зміну російською стороною розташування у Чорному морі двох самопідйомних бурових установок В-312 і В-319 та нафтовидобувної платформи "Таврида", які є власністю України, як черговий епізод широкомасштабного грабежу майна і природних ресурсів, що скоюється державою-агресором протягом окупації частини суверенної території України - Автономної Республіки Крим та м. Севастополь. Це діяння, яке поповнило перелік доказів загарбницької поведінки РФ та її нехтування міжнародним правом, свідчить також про порушення Росією своїх зобов'язань як держави-окупанта, зокрема в частині забезпечення недоторканності права власності", - зазначається у заяві.
У Міністерстві "глибоко обурені" такою ситуацією й кваліфікують вищенаведені дії російської сторони як міжнародно-протиправні діяння, спрямовані на систематичне порушення суверенітету, суверенних прав та юрисдикції України над внутрішніми водами, територіальним морем, виключною економічною зоною та континентальним шельфом у Чорному та Азовському морях.
"У зв'язку з цим Міністерство закордонних справ України закликає РФ до міжнародно-правової відповідальності, вимагає від Російської Федерації негайно вжити всіх практично можливих заходів для припинення міжнародно-протиправних діянь, надати належні запевнення і гарантії їх неповторення у майбутньому та негайно повернути у користування і володіння належне Україні майно", - додали у МЗС.
Нагадаємо, у Державній прикордонній службі України створено комісію, яка займається вивченням всіх обставин інциденту з переміщенням "вишок Бойка" в "нейтральні води Росії". Водночас у Міністерстві енергетики і вугільної промисловості України відмовилися коментувати цю ситуацію. За словами співробітника прес-служби відомства Ганни Дудко, "керівництво не коментує ситуацію з буровими вишками, оскільки "Чорноморнафтогаз", який керує виробничим процесом на Одеському родовищі, структурно належить до НАК "Нафтогаз України".
Нагадаємо, 14 грудня 2015 року, майже через два роки після анексії Криму, стало відомо, що Росія перевезла самопідйомні бурові установки В-312 і В-319 у свої територіальні води. Бурові вишки з моменту анексії Криму були розташовані за кілька десятків кілометрів від Одеси. Вони постійно вели видобування газу на українському шельфі, проте українська влада не вживала заходів задля їх повернення. Російська влада також майже два роки не міняла їх дислокації.
Зараз окупанти вирішили вивезти бурові установки у територіальні води Росії "у зв'язку зі складним міжнародним становищем, ризиками втрати життєво важливих активів "ДУП РК "Чорноморнафтогаз". Точне місце нової дислокації вишок не відоме.
Водночас директор "Чорноморнафтогазу" Ігор Шабанов повідомив, що бурові установки почнуть свою роботу біля берегів Криму у першому півріччі 2016 року. А газ кримчанам подадуть не раніше 2020 року.
Довідка. Одеське газове родовище, де експлуатувалися сучасні бурові установки В-312 і В-319, розташоване на північно-західному шельфі Чорного моря за 150 км від берега Криму.
16-12-2015, 14:30
0
1 443