“Ми зможемо почистити тільки декілька десятків криниць, щоби люди зараз мали звідки брати воду, – сказав Юрій БУРЕГА. – А в нас – сотні криниць. Зрозуміло, що своїми силами ми не зможемо їх почистити. Потрібно, аби до цієї роботи залучилися й самі мешканці. У нас є вся інформація стосовно організацій, які можуть надати такі послуги, ось тільки платити за них доведеться господарям, бо за бюджетні кошти ми не витягнемо такий обсяг робіт. Телефонувати потрібно за номером 56-02-75. А там уже з’єднають людей зі штабом із ліквідації наслідків стихії чи безпосередньо з фірмою, яка надаватиме послуги, зокрема чиститиме колодязі.
– Впродовж двох днів відкачували воду на вулиці Вапнярській, – каже голова Першотравневої районної ради Юліан Ванчицький. – З криниць воду поки що не будемо відкачувати, для цього не вистачає техніки. Окрім того, високі грунтові води, тому навіть якщо відкачати воду з криниці чи підвалу, вона все одно підніметься.
Зважаючи на слова Юліана Ванчицького, найімовірніше, викачувати воду з підвалів та криниць людям доведеться самотужки.
Також дезінфікувати криниці змушені потерпілі за власні кошти. Чиновники кажуть, що залежно від суми виділених коштів зможуть виконати роботи з ліквідації стихії.
Дезінфекцію роблять спеціальними препаратами: таблетований "Акватабс", біоцидний полімер "Екватон", повідомили в міській дезінфекційній станції. Їх можна придбати у відділах профілактичної дезінфекції, які є у районних та сільських радах або міській дезінфекційній станції (телефон 52-52-64). Очищення криниці такими препаратами обійдеться приблизно в 60 гривень.
31-07-2008, 14:06
0
4 361