Чернівецькі водії скаржаться, що на деяких міських вулицях немає покришок на каналізаційних люках та решіток на зливовій каналізації.
– Минулого тижня їхав пізно ввечері вулицею Сагайдачного і повертав на Руську. Раптом передні колеса провалилися в яму, а я вдарився головою в скло, – розповів по телефону Олег Степанович. – Добре, що швидкість була невелика і серйозних травм я не отримав. Виявилося, що машина заїхала у зливову каналізацію, бо на ній не було решітки. Зараз хтось запхав у яму дошку, тому водії об’їжджають її. Але ж це не вихід із ситуації! Хто відповідає за решітки та каналізаційні люки?
За словами начальника управління комунального господарства міської ради Ярослава КУШНІРИКА, за решітки та люки відповідають їхні власники –міськШЕП та водоканал.
– Злодії завдають водоканалу дуже великої шкоди, – запевнив заступник начальника підприємства з юридичних питань Іван ЛЕВЧЕНКО. – На початок червня викрали понад сто покришок від люків. Довелося купувати нові. Частину з них уже встановили. Та ми не встигаємо за злодіями. У тарифах не передбачено кошти на заміну викрадених покришок люків. Тому підприємству доводиться викручуватися будь-якими способами, щоби знайти гроші. Адже вартість однієї покришки – 600-800 гривень.
– Крадуть дуже багато, – підтвердив головний інженер міськШЕПу Павло ОЛОЄР. – Скажімо, якось за ніч викрали 11 решіток на дорозі. На вулиці Заставнянській ми вже тричі замінювали покришки люків. Злодії зовсім не думають про те, що люди можуть покалічитися. А ми несемо відповідальність за водіїв та пішоходів. Вони можуть подати на нас позов до суду. Якось водій заїхав у відкритий люк на вулиці Кошового і пошкодив машину. Він подав на нас до суду і виграв його. Ми змушені були компенсувати чоловікові матеріальні витрати на ремонт. У нас не завжди є гроші на швидку заміну вкрадених решіток. Адже вартість однієї – півтори тисячі гривень. А їх здають у металобрухт за 80-100 гривень. Спочатку спеціально розбивають молотом, щоби виглядали пошкодженими. Зараз ми складаємо акт на крадіжку і звертаємося до міліції. Там відкривають кримінальну справу. Одного крадія вже затримали працівники Першотравневого райвідділу внутрішніх справ.
Як повідомили у ДАІ УМВС, відкриті люки та відсутність решіток перешкоджають дорожньому руху. Вони можуть навіть призвести до серйозних ДТП.
– Відсутність люків та решіток на вулицях міста – велика проблема, – запевнив старший інспектор обласного управління ДАІ Іван ДОБРОВОЛЬСЬКИЙ. – Через це на дорогах можуть виникати неприємні ситуації та аварії.
Надія БУДНА,
Марина КОРПАН
Небезпечні ділянки,
де відкриті люки та
немає решіток (за інформацією таксистів):
перехрестя вулиць Герцена та Чорноморської (люк повністю провалився);
перехрестя вулиць Канівської та Червоноармійської (відкритий люк);
вулиця Канівська, 41 (відкритий люк);
вулиця Залозецького, 95 (у дворі немає двох решіток);
перехрестя вулиць Є. Ярошинської та Буковинської (відкритий люк);
перехрестя вулиць Руської та Сагайдачного (немає решітки).
8-09-2011, 10:07
0
2 936