DataLife Engine > Бездоріжжя по-чернівецьки > Водії потерпають через решітки та люки

Водії потерпають через решітки та люки

Водії потерпають через решітки та люки

Чернівецькі водії скаржаться, що на деяких міських вулицях немає покришок на каналізаційних люках та решіток на зливовій каналізації.

– Минулого тижня їхав пізно ввечері вулицею Сагайдачного і повертав на Руську. Раптом передні колеса провалилися в яму, а я вдарився головою в скло, – розповів по телефону Олег Степанович. – Добре, що швидкість була невелика і серйозних травм я не отримав. Виявилося, що машина заїхала у зливову каналізацію, бо на ній не було решітки. Зараз хтось запхав у яму дошку, тому водії об’їжджають її. Але ж це не вихід із ситуації! Хто відповідає за решітки та каналізаційні люки?

За словами начальника управління комунального господарства міської ради Ярослава КУШНІРИКА, за решітки та люки відповідають їхні власники –міськШЕП та водоканал.

– Злодії завдають водоканалу дуже великої шкоди, – запевнив заступник начальника підприємства з юридичних питань Іван ЛЕВЧЕНКО. – На початок червня викрали понад сто покришок від люків. Довелося купувати нові. Частину з них уже встановили. Та ми не встигаємо за злодіями. У тарифах не передбачено кошти на заміну викрадених покришок люків. Тому підприємству доводиться викручуватися будь-якими способами, щоби знайти гроші. Адже вартість однієї покришки – 600-800 гривень.

– Крадуть дуже багато, – підтвердив головний інженер міськШЕПу Павло ОЛОЄР. – Скажімо, якось за ніч викрали 11 решіток на дорозі. На вулиці Заставнянській ми вже тричі замінювали покришки люків. Злодії зовсім не думають про те, що люди можуть покалічитися. А ми несемо відповідальність за водіїв та пішоходів. Вони можуть подати на нас позов до суду. Якось водій заїхав у відкритий люк на вулиці Кошового і пошкодив машину. Він подав на нас до суду і виграв його. Ми змушені були компенсувати чоловікові матеріальні витрати на ремонт. У нас не завжди є гроші на швидку заміну вкрадених решіток. Адже вартість однієї – півтори тисячі гривень. А їх здають у металобрухт за 80-100 гривень. Спочатку спеціально розбивають молотом, щоби виглядали пошкодженими. Зараз ми складаємо акт на крадіжку і звертаємося до міліції. Там відкривають кримінальну справу. Одного крадія вже затримали працівники Першотравневого райвідділу внутрішніх справ.

Як повідомили у ДАІ УМВС, відкриті люки та відсутність решіток перешкоджають дорожньому руху. Вони можуть навіть призвести до серйозних ДТП.

– Відсутність люків та решіток на вулицях міста – велика проблема, – запевнив старший інспектор обласного управління ДАІ Іван ДОБРОВОЛЬСЬКИЙ. – Через це на дорогах можуть виникати неприємні ситуації та аварії. 
Надія БУДНА,
Марина КОРПАН

Небезпечні ділянки,
де відкриті люки та
немає решіток
(за інформацією таксистів):

 перехрестя вулиць Герцена та Чорноморської (люк повністю провалився);
 перехрестя вулиць Канівської та Червоноармійської (відкритий люк);
 вулиця Канівська, 41 (відкритий люк);
 вулиця Залозецького, 95 (у дворі немає двох решіток);
 перехрестя вулиць Є. Ярошинської та Буковинської (відкритий люк);
 перехрестя вулиць Руської та Сагайдачного (немає решітки).



Повернутися назад