RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

Про що домовилися в Мінську?

"Нормандська четвірка" провела в ніч на 12 лютого одні з найбільш важливих переговорів в сучасній історії Європи. Петро Порошенко, Ангела Меркель, Франсуа Олланд і Володимир Путін протягом 17 годин за закритими дверима вирішували, як припинити війну на Донбасі.

Що відбувалося в переговорній - невідомо, відомий лише підсумок: сторонам вдалося домовитися про припинення вогню на Донбасі, пише ТСН.

Про що домовилися

Бойовики та українські військові повинні припинити вогонь опівночі 15 лютого. Після цього сторони почнуть відведення важкого озброєння - таким чином, щоб "зона безпеки" становила від 50 до 140 кілометрів.

Також бойовики і військові повинні обмінятися полоненими у форматі "всіх на всіх". На це було виділено 19 днів з моменту підписання документів. Крім того, президент України Петро Порошенко заявив, що була досягнута домовленість про звільнення з російського полону Надії Савченко. Зараз з цього приводу очікуються пояснення російської сторони.

Також, згідно з підсумками переговорів, Україна проведе конституційну реформу в інтересах жителів Донбасу і забезпечить амністію для всіх громадян, які брали участь у бойових діях. ОБСЄ зі свого боку повинна стежити за режимом припинення вогню і за виведенням з України всіх іноземних озброєнь, формувань, техніки і найманців.

Які документи підписали

Результатом багатогодинної зустрічі "нормандської четвірки" в Мінську став підписаний "Комплекс заходів щодо виконання мінських угод". В доповнення до основного документу була прийнята декларація, в якій зазначено, що лідери схвалюють "Комплекс заходів щодо виконання Мінських угод", прийнятих і підписаних 12 лютого 2015 року.

Головні пункти "Комплексу заходів":

1. Негайне і повне припинення вогню в Донецькій і Луганській областях, яке має розпочатися в 00 годин 00 хвилин (київський час) 15 лютого;

2. Виведення усіх іноземних збройних формувань і найманців з території України під наглядом ОБСЄ;

3. Початок діалогу про проведення місцевих виборів на Донбасі;

4. Обмін всіх заручників в зоні українського конфлікту повинен бути здійснений за принципом "всіх на всіх" не пізніше, ніж на п'ятий день після відводу важких озброєнь;

5. Сторони повинні забезпечити безпечний доступ, доставку, зберігання та розподіл гуманітарної допомоги;

6. Забезпечити помилування і амністію шляхом введення в чинність закону, що забороняє переслідування і покарання осіб у зв'язку з подіями, що мали місце в окремих районах Донецької і Луганської областей України;

7. Визначення модальностей повного відновлення соціально-економічних зв'язків, включаючи соціальні перекази, такі як виплата пенсій та інші виплати;

8. Проведення конституційної реформи в Україні із набуттям чинності до кінця 2015 року нової Конституції, яка передбачає ключовим елементом децентралізацію, а також прийняття постійного законодавства про особливий статус окремих районів Донецької та Луганської областей;

9. Інтенсифікувати діяльність Тристоронньої Контактної групи, в тому числі шляхом створення робочих груп щодо виконання відповідних аспектів Мінських угод. Вони будуть відображати склад Тристоронньої Контактної групи.

Реакція після переговорів

Фінальний документ за підсумками переговорів підписували не президенти, а "контактна група", до якої увійшли представники самопроголошених "ДНР" і "ЛНР". Це означає, що представники погодилися з тим, що вирішили лідери чотирьох країн. Олланд і Меркель прокоментував угоду дуже стримано.

Олланд

Президент Франції Франсуа Олланд вважає, що досягнуті в Мінську домовленості стали полегшенням для Європи. Він підтвердив, що в Мінську сторонам вдалося виробити "глобальну" угоду з ряду спірних питань. Він додав, що для врегулювання конфлікту "належить виконати ще багато роботи, але є реальна можливість поліпшити ситуацію в Україні".

Меркель

Канцлер Німеччини Ангела Меркель заявила, що Путіну довелося натиснути на бойовиків на Донбасі, щоб вони погодилися на припинення вогню в зоні конфлікту. Меркель також зазначила, що не має ілюзій у зв'язку з підсумками переговорів у Мінську, і попередила, що для досягнення миру в Україні залишається багато перешкод. Вона сказала, що для досягнення миру в Україні залишається "дуже, дуже багато роботи", але тепер "для нас є проблиск надії".

Порошенко

Президент України Петро Порошенко заявив, що переговори в "нормандському форматі" проходили напружено і Україні висувалися ультимативні умови.

"Це було непросто, і фактично нам виставляли всякі неприйнятні умови, відходи, зливи. Ми не пішли на жодні ультиматуми і чітко проявили позицію, що припинення вогню має відбутися без попередніх умов", - сказав президент України.

Думка політологів

Мінські переговори щодо ситуації на Донбасі завершилися позитивно, але не допомогли остаточно врегулювати військовий українсько-російський конфлікт. Таку думку висловив у коментарі ТСН.ua політичний аналітик Інституту Євро-Атлантичного співробітництва Володимир Горбач.

"Нормандська четвірка" в Мінську на найвищому рівні розглядала питання, що входять в компетенцію тристоронньої контактної групи, тобто питання досить технічного характеру, зазначив Горбач. Тим не менш, він вважає, що результат тривалих переговорів можна назвати позитивним.
Редактор: Микола Кобилюк
12-02-2015, 15:10
Коментарів 0 Переглядів 2 517

Теги -


Внаслідок аварії кермувальник загинув на місці події, а пасажир отримав травми

Внаслідок аварії загинули 17-річна дівчина та 30-річний чоловік
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.