RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » гаряча тема » Шабаш сепаратистів

Шабаш сепаратистів


Проросійські сепаратисти у вихідні взялися штурмувати державні будівлі трьох східних регіонів. У Донецьку над приміщенням ОДА почепили російський прапор і оголосили про створення "Народної республіки" та "приєднання до РФ". Схожі події уже два дні намагаються відтворити в Луганську і Харкові.

Події з "приєднанням до Росії" Донеччини самі мешканці краю вважають не більше, ніж черговою пропагандистською операцією з боку Росії. Так, на запитання журналіста "МБ" щодо ставлення людей до новоствореної так званої "Донецької народної республіки", більшість людей відповідала: "Не говоріть про це, аби не легітимізувати її".

"Весь цей спектакль створений для зовнішнього споживача"

– У нас заблоковані два будинки: приміщення управління СБУ та ОДА, – розповідає "МБ" журналіст видання "Донецька правда" Олексій МАЦУКА. – За деякими повідомленнями, є інформація про те, що там є люди зі зброєю, битками і ножами. Але підтверджень цьому немає. Багатьом це, звісно, не подобається, бо заблоковано рух двома кварталами, де розташовані ці будівлі. Люди стоять у заторах. Немає можливості нормально пересуватися деякими вулицями.

– Те, що зараз відбувається, нагадує дуже добре спланований спектакль, в якому бере участь, на жаль, частина проукраїнського населення, – розповідає "МБ" керівник донецького відділення Комітету виборців України Сергій ТКАЧЕНКО. – Знайти відповіді на частину питань, наприклад, чому настільки пасивно працюють наші правоохоронці, які не дають відсічі сепаратистам, не можливо. Коли декількасот людей агресивно демонструють своє ставлення до суспільно-політичних процесів, то у великій мірі відповідальність лежить на наших правоохоронцях. Чому вони вирішили пасивно піддаватися тиску сепаратистів, наразі не відомо. Чому вони виявилися неготовими до такого розвитку подій? Заяви про те, що "ми – гуманісти і не хочемо подальшої ескалації конфлікту", не витримують критики. Бо від такої "ідеї гуманізму" можна втратити державу.

– Ця ситуація спрямована не на внутрішнього споживача, – каже Олексій Мацука. – Це фактично вже не впливає на позицію людей, які, скажімо, живуть у Донецьку чи цьому регіоні. Люди, які стоять на проукраїнських позиціях, не підуть із сепаратистами вимагати приєднання до Росії. А проросійські активісти залишаться на своїх позиціях. Весь цей спектакль створений для зовнішнього споживача. Мої друзі, які живуть у різних країнах, останнім часом запитують у мене: "Що у вас там? Ви вже втратили Донеччину?" Тобто виходить, що ми як люди, які підтримують єдину Україну, для світу тепер виглядаємо як меншість! Хоча це не так! А якщо вже так виглядає, то це є приводом для Путіна вводити війська. Принаймні, це якось так можуть зрозуміти люди за кордоном.

Проукраїнський Харків "висиджує"

Трохи спокійніше відбуваються події у Харкові. У вихідні люди з георгіївськими стрічками прорвали міліцейський кордон і увірвалися до місцевої ОДА.

– Дуже важко сказати, що думають щодо цього харків’яни, – розповідає шеф-редактор видання MediaPort Дарія ЮРОВСЬКА. – Серед тих людей, які брали штурмом ОДА, є й звичайні люди. В принципі, у нас не така ситуація, як, скажімо, в Луганську, де поставили барикади, чи в Донецьку. Вони зараз – у фойє ОДА. Більшість чоловіків пішла звідти, то вони "напхали" туди жінок. Є частина харків’ян, яка підтримує проросійські ідеї. Та, як я це бачу, це не підтримка Росії, а підтримка "совку". Вони збирали кількатисячні мітинги. На тих акціях було багато людей, які приходили самі, підтримуючи комуністів, або просто приходили. Мені важко судити, бо у своєму Facebook я бачу шалену підтримку України. Харків "висиджує".

У нас, звичайно, не було такого, як у Донецьку та Луганську. У нас вікна ніхто не бив, у тих областях усе це відбувалося більш агресивно. З цього я можу зробити висновок, що у нас немає такої підтримки людей, які готові зібратися на проросійські акції.
Микола КОБИЛЮК

Думка

Нині йде розкол на Сході – між проукраїнськими і "рашистами"

Володимир ЛУПАЦІЙ, політолог, директор Центру соціальних досліджень "Софія":

– Потрібно насамперед повернутися до адекватної оцінки ситуації і зрозуміти, що після Майдану відбувся не стільки розкол України на Схід-Захід, скільки розкол "південно-східного регіону". Тобто ми бачимо, що нині немає єдиного поняття південний схід. При зовнішній подібності вони демонструють принципово різні моделі політичної поведінки. Сьогодні Дніпропетровська, Запорізька, Одеська й Херсонська області орієнтуються на невизнання анексії Криму з боку Росії, вони не сприймають це, бо масова свідомість орієнтується на Україну без царя. Ситуація, яка складається на Сході, у своїй базі теж не є кримською. Ми бачимо, що "кримський сценарій" не пройшов, а нині стабілізація ситуації на Сході – це насамперед відповідальність центральної влади, яка на жаль, не демонструє адекватної поведінки. Нині вона ще не продемонструвала східний вектор української політики. Ми не бачимо пакету, пов’язаного з реінтеграцією і прямим діалогом із владними структурами східних регіонів, і особливо ми не бачимо реалізації протистояння ідеї федералізму, немає ставки на прямий діалог між Києвом і тими територіальними громадами.

Нині ми бачимо звернення від російськомовної більшості східної України до Києва щодо захисту їх від бойовиків і сепаратистів. Фактично на сході відбувається громадянський розкол по лінії "російськомовні – за цілісну Україну" і "рашисти".

До речі
Народний депутат Микола Рудьковський зареєстрував у Верховній Раді проект постанови про необхідність введення надзвичайного стану в Донецькій, Луганській і Харківській областях.
На офіційному сайті парламенту текст документа відсутній, зазначено тільки, що проект перебуває на розгляді керівництва Ради. Засідання Верховної Ради відбудеться сьогодні.
8-04-2014, 11:35
Коментарів 0 Переглядів 2 236


У Чернівціобленерго оприлюднили графік на завтра


Хоч і загальна кількість відвідувачів зменшилася порівняно з минулим роком, інтерес іноземців зріс.
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
Замість саміту миру – варіанти капітуляції. Блог Ярослава Волощука
Ви помітили, що останніми днями на єдиному марафоні поменшало розмов про другий та наступні саміти миру?
ВІДЕО Переглянути все відео

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.