RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

«Дрібниць у футболі не буває»

Головний тренер "Буковини" Олександр Єжаков уже провів перший збір зі своєю новою командою і зазначив, що роботою теперішніх підопічних задоволений. Про Єжакова на час його несподіваного призначення головним тренером "Буковини" наші вболівальники знали небагато. Сьогодні завдяки офіційному сайту футбольного клубу "Буковина" ми познайомимося ближче з Олександром Єжаковим.
Починав із півфіналістами Кубка СРСР

– Як ви розпочинали займатися футболом?

– Я народився в Черкаській області. Потім переїхав до Києва. Там потрапив до колективу фізкультури "Більшовик". Це була досить сильна команда. У ній виступали такі відомі футболісти, як Валентин Трояновський, Павло Богоделов… Цікаво, що у нас на клуб був лише один тренер. Першою моєю командою майстрів став миколаївський "Суднобудівник". У "Суднобудівнику" вперше відчув, що таке професійний футбол. У Миколаєві я пройшов чудову школу футболу.

– Сталося так, що доля закинула вас у Казахстан…

– Я пішов в армію. Так опинився у Казахстані. Рік відіграв у дублі відомої команди "Кайрат" (Алма-Ата). Потім грав у колективах "Орбіта" (Кзил-Орда), "Шахтар" (Караганда), "Гірник" (Каражал), у Джезказгані. 1982 року повернувся в Україну. Почав працювати у клубі "Машинобудівник" (Бородянка). Далі упродовж трьох років захищав кольори черкаського "Дніпра". Там я і завершив кар’єру футболіста.

Допомагав Яковенкові у збірній України
– Розкажіть про свою тренерську кар’єру…

– Розпочав працювати у колективі фізкультури районного центру Черкаської області Чорнобай. Потім працював із професійною командою "Хімік" (Сіверськодонецьк). Після розпаду СРСР я отримав запрошення поїхати в російський колектив "Торпедо" (Міасс). "Торпедо" виступало у І лізі, яка тоді ділилася на дві зони. Там був добротний футбол. Однак без якоїсь родзинки. Скажу, що команда з Міасса була дочірньою для московського "Торпедо". Ще одним російським клубом у моїй кар’єрі була команда "Носта" (Новотроїцьк). Клуб "Носта" був досить заможним. Тому не дивно, що мені створили чудові умови для роботи. Я мав можливість запрошувати футболістів з України.

Після роботи з "Ностою" я знову повернувся в Україну. Спочатку працював у Гребінці Полтавської області. Також займався збірними Полтавщини. Потім склалася така ситуація, що УЄФА почало проводити змагання серед аматорів. Головним тренером аматорської збірної України був Павло Яковенко, а я був його асистентом.

– Ви працювали з багатьма фахівцями. Це допомагає у тренерській роботі?

– У Миколаєві мені судилося працювати з таким відомим тренером, як Олег Ошенков, який тренував київське "Динамо" та донецький "Шахтар". У Черкасах пощастило попрацювати з Віктором Жиліним. Він дав мені таку "школу життя", яку не отримаєш у жодному університеті. Багато чому навчився у Вищій школі тренерів у 1990-х роках у Москві. Там мені викладали Костянтин Бесков, В’ячеслав Варюшин.
Сподіваюся, мій досвід знадобиться "Буковині".

П’ятова примітили в аматорському фіналі
– Ви дали путівку у великий футбол Андрієві П’ятову та Олександрові Чижову, які зараз грають за донецький "Шахтар". Що можете сказати про них?

– Відбувався фінал аматорської Першості України. Андрій П’ятов виступав за кіровоградську команду "Артеміда". Основний воротар цього колективу "зламався". А Андрієві тоді було лише 15 років. Його колектив комусь програвав 0:5. А П’ятов діставав м’яч із сітки власних воріт і посміхався. Тоді Анатолій Дяченко сказав: "Треба брати цього голкіпера в Полтаву". Щодо Чижова, то до мене підійшов його батько і сказав: "Санич, мій Саша дуже любить футбол. Візьміть його". Саша був технічним і розумним хлопчиком, однак дуже слабеньким. Він щодня прокидався о 05.30, приходив на асфальтову доріжку і обводив м’ячами… цеглу. Нам вдалося виховати у Полтаві багато сильних гравців. Серед них – Володимир Чеснаков, Сергій Чичиков, Сергій Вовкодав… Той, хто постійно працюватиме над собою, обов’язково стане вправним футболістом.

– Уболівальники сподіваються, що з вашим приходом чернівецька команда здобуде путівку до Першої ліги…

– Нам треба цього року виходити до Першої ліги. Буковина – футбольний край. Тут повинна бути сильна команда. Усе залежить від того, як будуть готові футболісти до тієї чи іншої гри, а також чи діятимуть гравці з повною самовіддачею. В усьому повинен бути професійний підхід. Дрібниць у футболі не буває. Ми повинні працювати як єдине ціле. А якщо якийсь футболіст піде не туди, куди треба, то досвідчені гравці одразу відреагують на це. Наведу такий приклад. У Міассі у мене грав Олександр Севідов (зараз відомий український тренер – авт.). Він завжди міг поставити молодого гравця на місце. У "Буковині" я також розраховую на підтримку досвідчених футболістів – Андрія Мельничука, Степана Маковійчука, Ігоря Мігалатюка, які, сподіваюся, суттєво допомагатимуть мені.

– Звідки прибули до Чернівців потенційні новачки "Буковини"?

– До Чернівців приїхали переважно мої вихованці з Полтави. Це хлопці, які звикли постійно працювати над собою. Гадаю, новачки зможуть влитися у колектив. Зазначу, що селекційна робота в нашому клубі триватиме постійно. 
9-02-2010, 10:35
Коментарів 0 Переглядів 5 547


Внаслідок аварії загинули 17-річна дівчина та 30-річний чоловік

Дівчина спакувала потрібні військовим речі в коробки, які так і назвала – "коробка допомоги"
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.