Найсильніша людина України Костянтин Ільїн, як ми вже повідомляли, зупинився за крок до п’єдесталу пошани у фіналі світового турне найсильніших стронгменів світу, який відбувся у Києві. Щоби бути серед призерів "Ліги чемпіонів", чернівчанину не вистачило незарахованих двох підйомів вагою 325 кг або останньої вправи, яку відмінили через те, що основні конкуренти... відмовилися виступати.
Ільїн підняв гантель на 95 кілограмів сім разів за хвилину
Україну в "Лізі чемпіонів" представляли чемпіон країни Костянтин Ільїн із Чернівців та Сергій Романчук з Макіївки Донецької області.
Учасники мали змагатися у шести вправах, але у підсумку виконали лише п’ять із них.
"Естафета". "Суперйок" вагою 380 кг на 25 м, потім поверталися на старт, щоби пронести на ті самі 25 м "Фермери" вагою по 130 кг, після чого взялися піднімати "Лог-ліфт" вагою 130 кг. В залі йшла кількість підйомів останнього. На це все виділялося 90 сек. Тут першість була за найсильнішою людиною планети 2009 р. Жидрунасом Савіцкасом з Литви – 5 підйомів колоди.
"Трак-пул". Атлети протягували пожежну машину вагою 27 тонн на відстань 20 м. Переможцем вправи став Савіцкас.
"Дамбл". Учасники піднімали однією рукою велику гантель вагою 95 кг. Чернівчанин Костянтин Ільїн виконав за відведені 60 сек. вправу сім разів! Останньої миті сьомий раз гантель підняв і американець Тревіс Ортмаєр, який розділив лідерство з українцем.
"Дед-ліфт". За 60 сек. атлетам необхідно було якомога більше разів підняти розташовані на спеціальних конструкціях легкові автомобілі. Навантаження на руки становило 325 кг. Американець Ортмаєр "видав на гора" найбільшу кількість підйомів – 22.
"Манхур-стоун". Учасникам необхідно було за 60 сек. якомога більше разів перекинути через висоту 125 см гранітні шари вагою 200 кг (кому це було не під силу, піднімали шари вагою 170 кг). Тут найсильнішим теж виявися Ортмаєр – 5 шарів.
У підсумку переможцем фіналу "Лігі стронгмен-чемпіонів" став литовець Жидрунас Савіцкас, який все-таки випередив найкращого в трьох вправах американця Тревіса Ортмаєра. Третє місце у гострому суперництві з нашим Костянтином Ільїним вирвав Агріс Казельнікс з Латвії. Сергій Романчук посів 9 місце.
Проте "розв’язка" у боротьбі за призові місця могла бути і іншою, якби не казус із відміненою шостою вправою (присідання з машиною, навантаження вагою 345 кг), в якій прогнозувалася певна перевага найкращого стрногмена України Костянтина Ільїна. Звісно, до першого місця український богатир, напевно, не дотягнув би, а ось у призовій трійці мав бути, як кажуть, "залізно". Але гості з Прибалтики почали протестувати – мовляв, помост новий і вправа надто травмонебезпечна. Їх підтримали і деякі інші атлети. Організатори відмінили вправу.
"Четверте місце не вважаю поразкою"
Утім, українець був би третім призером і без цієї шостої вправи, якби у "Дед-ліфті" йому зарахували всі 19 підйомів. Про ці "нюанси" чемпіон України-2009 Костянтин Ільїн неохоче, але все-таки погодився розповісти turnir.com.ua.
– Не хотів би, щоби виглядало, що я шукаю виправдання, чому залишився за межею призової трійки. Так, я міг бути у трійці призерів, але й четверте місце не вважаю поразкою. Все-таки склад учасників був дуже сильним. У такій компанії четверте місце, вважаю, – пристойний результат.
– Але принаймні третє місце було майже "вашим"?
– Просто так сталося, що у "Дед-ліфті" мені не зарахували два з 19 підйомів ваги 325 кг. Один раз через те, що я підняв швидше, ніж арбітр сказав: "Ап" (у нього був свій темп), а останній раз я підняв авто разом зі свистком про завершення хвилини, і мені теж не зарахували. Якби у мене був результат 19 разів, я би став третім призером навіть без шостої вправи, яку відмінили...
– ... і в якій вас вважали чи не головним фаворитом...
– Так, присідання – це одна з тих вправ, які мені вдаються непогано, тож я розраховував на високий результат. Думаю, це розуміли і мої основні суперники. Напевно, невипадково саме прибалти затіяли цю справу з протестами проти шостої вправи. Казельнікс, який був кандидатом на виліт з першої трійки, у непоганих стосунках з лідером змагань Савіцкасом, і той вирішив підтримати колегу.
– Здається, відміна вправи – рідкість у змаганнях стронгменів?
– У мене за плечима 4-5 десятків виступів на змаганнях різного рівня, але такого я ще ніколи не бачив. Коли почалися протести проти шостої вправи, я, відверто кажучи, не думав, що її відмінять. Наш Сергій Романчук вийшов на помост, зробив одне присідання і каже: "Все нормально, будемо присідати!" Але зарубіжні атлети розбіглися і не захотіли виконувати цю вправу. Але перегортаємо сторінку і йдемо далі.
"Наступного року поїду на "Арнольд-шоу"
– У "Лізі чемпіонів" змагаються ніби лише перші номери своїх країн, але Україну представляли не лише ви...
– Така ситуація можлива тоді, коли перший номер трішки "надірваний", як в моєму випадку. Просто на нещодавніх змаганнях в Угорщині я травмував біцепс на лівій руці, тож, на жаль, у Києві не зміг виступити на повну силу. Зокрема пожежну машину я через ці проблеми з рукою не зміг дотягнути до фінішу. Але це все деталі.
– Таке "специфічне" четверте місце, напевно, додасть вам "спортивної злості" на наступних стартах?
– З цим у мене все гаразд – я на кожних змаганнях націлююся лише на найвищі позиції. Є велика ймовірність, що наступного року виступатиму в змаганнях стронгменів на "Арнольд-шоу", яке організовують під патронатом Арнольда Шварценеггера. Але хотів би поборотися там за місце у першій п’ятірці, а не бути серед останніх. А для цього треба знайти хорошого спонсора, адже якісна підготовка вимагає не лише великих фізичних зусиль, а й чималих фінансових витрат. На ті ж вітаміни і відновлювальні засоби теж коштів йде немало. Я попросив президента нашої федерації посприяти в пошуках спонсорів і сподіваюся, що питання вирішиться позитивно.
Георгій МАЗУРАШУ
24-11-2009, 10:25
0
4 842