RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

Iнтернет-аферисти полюють на всіх


Зазвичай шахраї розраховують на вашу неуважність та поспіх.

Оля Колосовська – молода мама. Щойно її маля виросло з дитячого візка, розмістила оголошення в Інтернеті про продаж візка. Як і сотні інших, вона скористалася одним із тематичних ресурсів, де продають і купують дитячі речі.

– Майже відразу мені зателефонували, – розповідає чернівчанка. – Чоловік повідомив, що готовий купити візок. Я дуже зраділа, що вдасться швидко його продати. Чоловік розпитував дані картки, нібито для того, щоб переслати гроші. Також і про те, чи це картка для соціальних виплат, чи маю кредитну, який баланс є на картках, чи вперше продаю через Інтернет тощо. Спочатку я навіть не звернула увагу на те, що людина не торгувалася, чоловіка не цікавили деталі речі, яку він купує. Ціна візка не мала – 3700 гривень, але чоловік навіть не намагався торгуватися. Я гуляла на дворі з дитиною і у цей час всі дані про картку просто не змогла йому повідомити. Це мене і врятувало.

Готова розповісти все

За словами молодої жінки, через дві години пролунав ще один дзвінок. Уже інший чоловік запитав, чи чекають надходження грошей. Він сказав, що переказує кошти юридична особа, а Оля – продавець – фізична особа, тому перерахувати гроші неможливо. Відтак запропонував підійти їй до банкомату.

– Я повідомила, що маю маленьку дитину і не зможу зараз підійти до банкомату. Чоловік поклав трубку. Я почала обмірковувати все, що почула, і в мене виникли сумніви – навіщо мені стільки морочили голову? –зазначає Оля. – Пізніше почали телефонувати люди, зацікавлені придбати дитячий візок. Вони поводилися інакше: говорили, що хочуть порадитися, торгувалися, запитували про можливі пошкодження, як можна доправити візок.

– Афера шахраїв із нами не вийшла, у нас не видурили гроші, але було дуже неприємно, –продовжує молода чернівчанка. – Коли я обмірковую те, що сталося, мені стає трохи лячно, бо я могла легко потрапити на гачок аферистів.

Оля почала цікавитися цією проблемою в Інтернеті і виявилося, що її пригода не нова. "Я чула багато історій про те, що жертвами Інтернет-шахраїв стають ті, хто купує товар чи оплачує послуги, – вважає Оля. – Але сьогодні, виявляється, можна "попастися" навіть, якщо хочеш продати товар. Хочу звернути увагу всіх на те, що шахраї розраховують на неуважність тих, хто вперше намагається купити чи продати щось в Інтернеті".

Власноруч перерахувала шахраям гроші

Утім, попадаються на гачок аферистів й Інтернет-користувачі з досвідом. "Я багато продавала через Інтернет. Тож розмістила оголошення на одному із сайтів про продаж вживаної пральної машини, – пише на одному із сайтів потерпіла. – Через півгодини зателефонував клієнт Олександр і повідомив, що забирає цю машинку навіть без торгу, і після обіду надійдуть гроші на картку. У другій половині дня Олександр повідомив, що операція з цією карткою не вдалася, тому потрібно повідо­мити всі дані кредитної картки. Оскільки у нього, як він запевняв, не було Інтернет-банкінгу, то він попросив прийти до банкомату і надіслати порожню смс, щоб повідомити, що я вже біля банкомату. Я так зробила. Біля банкомату підійшов нібито співробітник банку і сказав, що допоможе провести операцію. Моя картка була зі мною, тож я нічого не запідозрила. "Банкір" попросив зайти у систему, причому наголосив, що свій пароль я нікому не повинна говорити. Баланс картки не висвітився. Чоловік сказав, що це збій у системі і попросив набрати комбінацію з чотирьох цифр – 1980. Після чого нібито все виправилося, і гроші за пральну машину мають ось-ось надійти. Коли я прийшла додому і перевірила баланс картки, побачила, що не лише немає оплати за пральну машинку, але і всі кошти – майже 2000 гривень, які були на картці – зникли. Виявилося, що ця комбінація з чотирьох цифр – це сума, яку я власноруч перерахувала шахраям"

УВАГА
Що повинно насторожити

 Якщо банкіру потрібно ідентифікувати вас як клієнта банку, він може запитати ваші повні ПІП, дату народження, кодове слово і чотири останні цифри картки;
 всі цифри картки, пароль і баланс картки питати він не може. Номер картки, суму і розрахункові операції за карткою він і сам бачить у системі;
 банки практикують особисте спілкування клієнтів зі своїми менеджерами, тобто кожний клієнт має особисті контакти банкірів, які оформляли депозит чи відкривали карткові рахунки. Тому, якщо вам телефонують з незнайомого номера і представляються працівником банку і цікавляться вашими рахунками та картками, краще їх ігнорувати. Зателефонуйте до вашого банку і пересвідчіться, чи справді працює така людина;
 коли знімаєте кошти в банкоматі, про всяк випадок, прикривайте рукою клавіатуру, коли набираєте пін-код.
Ліна НАГІРНЯК
26-01-2015, 14:19
Коментарів 0 Переглядів 2 806

Фото ілюстративне

Понад 15 країн світу є споживачами продуктів із нашого краю


Внаслідок аварії кермувальник загинув на місці події, а пасажир отримав травми
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Олена Рєпіна – випускниця Міжнародної програми "Капеланська академія"


«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.