RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

Підробіток для студентів і бабусь

Влітку з’являється чимало актуальних вакансій і робочих місць, які непотрібні взимку. Працюють атракціони, з’являються кіоски з морозивом і бочки з квасом. Тож є люди, які спеціально відстежують схожі вакансії й активно працюють влітку, а взимку займаються чимось іншим.

Продавець квасу, а за спеціальністю кухар, Вадим Торвинен влітку підробляє тим, що продає квас або сонцезахисні окуляри. Хлопець розповідає, що така робота йому подобається: наливаючи квас, спілкується з людьми і весело проводить час.

– Вважаю це пасивним заробітком, – каже Вадим, – адже нічого важкого не роблю, а просто стою та розглядаю перехожих, а люди самі підходять і просять налити їм квасу.

Вадим вважає, що така робота підійде студентам або пенсіонерам і тим, хто тимчасово не має постійної роботи. Таке заняття приносить непоганий прибуток і дозволяє забезпечити щоденний стабільний дохід.

– Щодня власник "точки" здійснює розрахунок. Заробляю на день від 100 гривень – залежно від того, якими були дохід і кількість людей, – каже хлопець.

Зважаючи на те, що Вадим продає квас із бочки, яка розміщена біля "Формаркету", наплив людей у нього щодня великий.
– Вважаю, що студенти, які закінчили навчальний заклад і ще ніде не працювали, можуть отримати на такій роботі корисний досвід і почати своє офіційне працевлаштування. Пенсіонери теж мають шанс отримати додатковий заробіток, бо пенсія, на жаль, не така велика, щоб людина могла дозволити собі нічим не займатися, – вважає Вадим.

Для вчорашньої випускниці Марини Труфен, яка продає морозиво та квас на вулиці Стасюка, це вже не перша робота. "Підробляла й раніше, коли вчилася в технікумі, але нині вже не студентка і можу працювати весь день", – каже Марина. Роботою дівчина задоволена. Заробляє 70 гривень на день.

Роботу можна знайти за оголошенням

Переваги літнього підробітку ще й у тому, що таку роботу неважко знайти. Достатньо погортати газети з оголошеннями. Майже у кожному районі міста є схожі вакансії. Оскільки продавати морозиво або квас дуже вигідно у людних місцях, на ринках, біля магазинів та у центрі міста. Як розповідає Вадим Торвинен, роботу він знайшов за оголошенням і шукав її недовго.

Я вирішила теж поцікавитися, які вакансії пропонують роботодавці влітку і погортала газету з оголошенням. Знайшла кілька цікавих пропозицій і зателефонувала за одним із номерів. На мій телефонний дзвінок відповів чоловік, який не представився, і розповів про вакансію. Він шукає дівчину, яка працюватиме продавцем морозива у кіоску.

– Бажано, щоб дівчина володіла румунською, але це не обов’язково, – зазначив чоловік. – Працювати треба через день від 10.00 до 21.00. Зарплата коливається в межах 1500-2000 гривень.

Рівень заробітків залежить від погоди

Недоліки роботи влітку все ж є. По-перше, залежність від погоди. Оскільки сік, квас і вода добре продаються за спекотної погоди, якщо літо ж видається дощовим, то й заробітки будуть невеликі. По-друге, умови праці. Якщо, скажімо, продавець працює у закритому приміщенні з кондиціонером, то це одна справа, а ось тим, хто днями стоїть у спеку чи дощ на вулиці лише під невеличкою парасолькою, варто готуватися до погодних змін.

Ще один недолік такої роботи – вона завершиться із закінченням сезону. До того ж така робота не вважається престижною. Тобто якщо у вчорашнього студента є плани підвищити свій професійний рівень, то він швидко перестане бачити у такому заробітку перспективи.

Від адміністратора до працівника на городі

Та не лише продавців морозива шукають влітку роботодавці.
Маляри, штукатури та майстри з ремонту теж мають найбільше роботи навесні та влітку.
А у селах актуальними є працівники на городах, які можуть підзаробити, наприклад, у стареньких бабусь або заможних односельчан.

Також у Чернівцях і райцентрах влітку з’являється чимало літніх майданчиків, на яких на сезон потрібні додаткові адміністратори та офіціанти. 
Ірина Григоращук
12-06-2012, 16:19
Коментарів 0 Переглядів 8 088

Фото ілюстративне

Понад 15 країн світу є споживачами продуктів із нашого краю


Внаслідок аварії кермувальник загинув на місці події, а пасажир отримав травми
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Олена Рєпіна – випускниця Міжнародної програми "Капеланська академія"


«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.