RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » Публікації » Підробіток для студентів і бабусь

Підробіток для студентів і бабусь

Влітку з’являється чимало актуальних вакансій і робочих місць, які непотрібні взимку. Працюють атракціони, з’являються кіоски з морозивом і бочки з квасом. Тож є люди, які спеціально відстежують схожі вакансії й активно працюють влітку, а взимку займаються чимось іншим.

Продавець квасу, а за спеціальністю кухар, Вадим Торвинен влітку підробляє тим, що продає квас або сонцезахисні окуляри. Хлопець розповідає, що така робота йому подобається: наливаючи квас, спілкується з людьми і весело проводить час.

– Вважаю це пасивним заробітком, – каже Вадим, – адже нічого важкого не роблю, а просто стою та розглядаю перехожих, а люди самі підходять і просять налити їм квасу.

Вадим вважає, що така робота підійде студентам або пенсіонерам і тим, хто тимчасово не має постійної роботи. Таке заняття приносить непоганий прибуток і дозволяє забезпечити щоденний стабільний дохід.

– Щодня власник "точки" здійснює розрахунок. Заробляю на день від 100 гривень – залежно від того, якими були дохід і кількість людей, – каже хлопець.

Зважаючи на те, що Вадим продає квас із бочки, яка розміщена біля "Формаркету", наплив людей у нього щодня великий.
– Вважаю, що студенти, які закінчили навчальний заклад і ще ніде не працювали, можуть отримати на такій роботі корисний досвід і почати своє офіційне працевлаштування. Пенсіонери теж мають шанс отримати додатковий заробіток, бо пенсія, на жаль, не така велика, щоб людина могла дозволити собі нічим не займатися, – вважає Вадим.

Для вчорашньої випускниці Марини Труфен, яка продає морозиво та квас на вулиці Стасюка, це вже не перша робота. "Підробляла й раніше, коли вчилася в технікумі, але нині вже не студентка і можу працювати весь день", – каже Марина. Роботою дівчина задоволена. Заробляє 70 гривень на день.

Роботу можна знайти за оголошенням

Переваги літнього підробітку ще й у тому, що таку роботу неважко знайти. Достатньо погортати газети з оголошеннями. Майже у кожному районі міста є схожі вакансії. Оскільки продавати морозиво або квас дуже вигідно у людних місцях, на ринках, біля магазинів та у центрі міста. Як розповідає Вадим Торвинен, роботу він знайшов за оголошенням і шукав її недовго.

Я вирішила теж поцікавитися, які вакансії пропонують роботодавці влітку і погортала газету з оголошенням. Знайшла кілька цікавих пропозицій і зателефонувала за одним із номерів. На мій телефонний дзвінок відповів чоловік, який не представився, і розповів про вакансію. Він шукає дівчину, яка працюватиме продавцем морозива у кіоску.

– Бажано, щоб дівчина володіла румунською, але це не обов’язково, – зазначив чоловік. – Працювати треба через день від 10.00 до 21.00. Зарплата коливається в межах 1500-2000 гривень.

Рівень заробітків залежить від погоди

Недоліки роботи влітку все ж є. По-перше, залежність від погоди. Оскільки сік, квас і вода добре продаються за спекотної погоди, якщо літо ж видається дощовим, то й заробітки будуть невеликі. По-друге, умови праці. Якщо, скажімо, продавець працює у закритому приміщенні з кондиціонером, то це одна справа, а ось тим, хто днями стоїть у спеку чи дощ на вулиці лише під невеличкою парасолькою, варто готуватися до погодних змін.

Ще один недолік такої роботи – вона завершиться із закінченням сезону. До того ж така робота не вважається престижною. Тобто якщо у вчорашнього студента є плани підвищити свій професійний рівень, то він швидко перестане бачити у такому заробітку перспективи.

Від адміністратора до працівника на городі

Та не лише продавців морозива шукають влітку роботодавці.
Маляри, штукатури та майстри з ремонту теж мають найбільше роботи навесні та влітку.
А у селах актуальними є працівники на городах, які можуть підзаробити, наприклад, у стареньких бабусь або заможних односельчан.

Також у Чернівцях і райцентрах влітку з’являється чимало літніх майданчиків, на яких на сезон потрібні додаткові адміністратори та офіціанти. 
Ірина Григоращук
12-06-2012, 16:19
Коментарів 0 Переглядів 8 067

Теги -
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Вранці температура повітря становить -1°


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.