Заблукати можна

Публікації
2 620
0
Заблукати можна

Деякі вулиці міста називають справжніми лабіринтами. Незважаючи на невелику територію Чернівців, таблички з номерними знаками та назвами вулиць не можуть впорядкувати роками.

Мешканці самі
не знають свій район


Працівник фірми доставки питної води Павло АЛЄКСЄЄВ каже, що неодноразово блукав, шукаючи потрібний будинок:
– Навіть у центральних районах буває все наплутано з нумерацією будинків. Скажімо, будинок на вулиці Чапаєва, 45Б. Поблизу – будинок №71, з іншого боку – чомусь вже 65-й.

Коли викликав таксі до цього будинку, один водій запитав, чи знаю дорогу. Ще один – відвозив мене взагалі в інший кінець вулиці.

Має "щастя" блукати поміж будинками у районі аеропорту поштовий кур’єр Олександр.

– Треба було якось доставити лист на вулицю Авангардну, – каже "МБ" чоловік. – Мало того, що її поділено на дві частини (одна – біля вулиці Руської, інша – неподалік вулиці Миру), так ще й нумерація не за порядком. Будинки з вулиці Авангардної у потрібному мені районі змішані з багатоповерхівками на Текстильників або Сосюри. Чимало мешканців самі не знають того району.
Чи не найбільше проблем із нумерацією будівель – у районі Південно-Кільцевої та Бульвару. У цьому впевнений колишній таксист, а нині – співвласник однієї зі служб таксі Ілля ВЕЛИЧКО.

– Нумерація будинків у місті, особливо на околицях, – надзвичайно велика проблема для таксистів, – каже Ілля Дмитрович. – Найчастіше із цим наші працівники стикаються у районі Бульвару, Південно-Кільцевої, Гравітону. Скажімо, щоб знайти будинок №20 на бульварі Героїв Сталінграда, часто нашим співробітникам доводиться довго блукати поміж будинками. А цей будинок, виявляється, розташований чомусь за будинком №15. Хоч, за логікою, то мав би бути будинок №17. Будинок на вулиці Комарова, 38, теж дивно розташований: перші три під’їзди розміщені в одній будівлі. Далі – будинок №40, а вже після нього – ще один будинок №38 із під’їздами 4-8. Також водії плутаються у назвах: у межах міста, виявляється, є дві вулиці Яблунівські: поблизу Годилова та на Роші.

У спальних районах потрібно забути про логіку

Нелогічне нумерування будинків – чи не найбільша проблема для медиків. Чи не найчастіше лікарі спізнюються на виклик через те, що не можуть швидко знайти будинок.

– Це вже дуже стара і болюча проблема, – каже Любов ЧОВГАН, головний лікар міської станції швидкої медичної допомоги. – Наші працівники часто блукають поміж будинками, доки знайдуть той, який потрібно. Ми неодноразово зверталися до департаменту ЖКГ із проханням навести лад із нумерацією будинків. Нібито щось спочатку зрушилося з місця, але несуттєво. Найгірша ситуація – у приватному секторі. Люди будують будинки, а нумерацію забувають класти. Кажуть: "Ми знаємо адресу, за якою проживаємо". Але ж вони не думають, що, можливо, колись їм доведеться викликати "швидку". Про такі райони, як Південно-Кільцева чи Бульвар, я взагалі мовчу! Там нумерація дуже наплутана. Є адреси, за якими будинок слід об’їжджати з трьох боків, щоб потрапити до нього. Часто через таку абсурдну нумерацію нам доводиться довше їхати на виклик. А потім люди скаржаться, що ми затримуємося.

– Часто на будинках встановлюють таблички, на яких адресу вказано дуже дрібним шрифтом, – продовжує медик. – Її важко помітити, так само, як і ті таблички, які заховані за кущами. Ще одна проблема – перекриття вулиць. Нас ніколи ніхто не попереджає про це. Щоправда, повідомляють у газетах і по радіо, які вулиці будуть перекриті. Але ми ж не сидимо цілодобово біля радіоприймача!

– У деяких районах міста нумерація просто шокує, – каже водій санітарної машини пан Василь. – У спальних районах нумерація така, що потрібно забути про логіку. На новобудовах нумерації взагалі немає, так само, як і на нещодавно збудованих приватних будинках. Та й ті номерні таблички, які зробили до 600-річчя міста, вандали на багатьох будинках понищили. Крім того, люди самовільно закладають проїзди між будинками бетонними плитами. Стільки дорогоцінного часу інколи витрачаємо!

В управлінні житлового господарства міста обіцяють, що проблеми з нумерацією будинків вирішать восени.
Начальник управління Василь МАНЧУЛЕНКО:

– Вирішуватимемо цю проблему водночас із підготовкою до перепису населення. Є цілий перелік зауважень щодо нумерації будинків у місті. З першого жовтня всю нумерацію впорядкують.

Чиновник не зміг назвати кількість будинків у місті, до яких є зауваження щодо нумерування. Каже лише, що таких є достатньо багато. На виготовлення нових табличок із назвами вулиць та адресами частину грошей уже виділили.
– Нині на нумерацію будинків районам міста виділили понад 60 тисяч гривень, – каже В. Манчуленко. – Частину цих грошей уже витратили на аншлаги, які вже встановлені на кількох вулицях. На ті аншлаги, які ще встановлюватимуть, потрібно ще 70 тисяч.
Микола КОБИЛЮК
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:

Читайте також

23:00
Завтра відбудеться історичний матч "Буковина" - "Вікторія": дорожчі квитки уже розібрали
22:45
У чернівецькому храмі УПЦ релігієзнавця обізвали дурнем за зауваження про зміст молитовників
22:17
Не стало буковинця, який 40 років возив рятувальників гасити пожежі
22:00
"Не цінуємо своїх": мандрівниця розкритикувала захват візитом ведучого Комарова на Буковину
21:41
Якому знаку зодіаку пощастить 1 квітня
21:21
"Клята війна": стало відомо про загибель захисника із Буковини Геннадія Рясова
20:59
В застосунку "Дія" з'явився новий розділ: для кого він призначений
20:35
В Україні знизять ціни ще на понад сотню ліків

Колонка

Читають Коментують

Свіжий номер

Афіша

політика, влада

економіка

здоров'я

культура

спорт

Каталог фірм