RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » новини » Теплові лічильники: економимо на опаленні, не на словах! (на правах реклами)

Українці переживають нині непрості часи. Всіх турбує надзвичайно актуальне на сьогодні питання: як же вижити в умовах, коли розмір заробітних плат не змінюється, рахунки за комунальні послуги зростають, а попереду зима? До високих комунальних тарифів на опалення додадуться ще й захмарні суми в платежах за електроенергію, “завдячуючи” зокрема й поширеному серед людей способу зігрітися – увімкнути електрообігрівач.

Та мало хто знає, що суми в рахунках за "комуналку" можна зменшити майже вдвічі! Ми розібралися, як це зробити разом з новим центром комплектацій "Теплоцентр", який знаходитися в м. Чернівцях, по вул. Воробкевича, 1А.

Теплові лічильники: економимо на опаленні, не на словах! (на правах реклами)


У всіх будівлях, зведених за старими будівельними нормами (тобто введених в експлуатацію до 1993 року), а також в значній кількості будівель, введених в експлуатацію пізніше для зниження вартості комунальних платежів насамперед необхідна термомодернізація, яка включає в себе виконання заходів, що знижують енергоспоживання і зменшують комунальні платежі.

До цих заходів відносяться:

• утеплення стін, даху, суміжного покриття та перекриття над неопалюваним підвалом і підлогою на ґрунті;
• заміна або ремонт вікон і зовнішніх дверей;
• модернізація теплового пункту при централізованому теплозабезпеченні з встановленням сучасних засобів автоматичного регулювання і т.ін.

Виконання всіх цих пунктів, кількість яких може сягати 11, надзвичайно витратні для населення, то що ж робити? Виходом із ситуації може бути спільне утеплення фасаду житлового будинку і встановлення теплового лічильника.

Що таке тепловий лічильник?

– Він складається з обчислювача, датчика витрати і двох датчиків температури, – розповідає інженер центру комплектацій "Теплоцентр" Тарас СКРІНЧУК. – Обчислювачі можуть бути з автономним і зовнішнім живленням. Недоліком перших є мала довжина сполучних проводів (не більше 15 м) і невеликий термін служби – від 6 до 12 років. Недоліком других є те, що вони можуть потребувати джерела живлення на 24W, тобто швидше за все доведеться встановлювати трансформатор.

Теплові лічильники: економимо на опаленні, не на словах! (на правах реклами)


Витратоміри у свою чергу бувають чотирьох груп: механічні (більш прості й істотно дешевші за інші), ультразвукові, електромагнітні (найточніші показники), і резонансні, які в принципі рідко у нас використовуються. Ще більше заощадити можна за допомогою встановлення автоматичного регулятора (термостата). Він обійдеться від 3000,00 грн для лічильника на будинок. На деяких лічильниках регулятори йдуть у комплекті з клапаном і платою. Тільки зверніть увагу, що лічильники ставляться виключно в тих будинках, які опалюються за горизонтальною схемою! Встановлення лічильників виконується на підставі проекту, погодженого з теплопостачальною організацією. Такі проекти розробляють інженери нашого центру і надають повний спектр послуг з цього питання.

Як налічується тариф, і що змінюється з встановленням лічильника?

– Цифри завжди краще демонструють результат, – розповідає керуюча ЦК “Теплоцентр” Ілона Іванівна РУСУ. – Тариф на обігрів розраховують починаючи з прорахунку собівартості теплової енергії, формуванні тарифів на виробництво, транспортування і постачання, а ЖРЕПи просто розподіляють суму згідно з даними загальнобудинкового лічильника. Рахують кількість в Гкал: опалювальна площа квартир будинку = кількості енергії для опалення 1 кв.м. (Вартість 1 Гкал: площа конкретної квартири = сума оплати квартири). За приклад візьмемо ситуацію: дві квартири площею 60 кв.м без лічильника і з ним. У першому випадку обігрів кв.м приміщення обходиться власникові: 16,42 грн/кв.м/міс. + приєднуване тепло 92,21 грн (за нього мешканці сплачують весь рік), і сума до оплати становить 1077,41 грн/місяць. При цьому власник квартири з лічильником за такий же період споживає тепла на 565,01 грн (це вже з урахуванням плати за приєднувальний тепло). Виходить мешканцеві з лічильником "квадрат" тепла його квартири обходиться в 7,88 грн. Справа очевидно вигідна!

Теплові лічильники: економимо на опаленні, не на словах! (на правах реклами)


Тож яка ціна питання?

– Все залежить від вибору мешканців: квартирний лічильник коштує від 2500,00 грн; рішення "під ключ" з встановленням – близько 8000,00 грн; лічильник на будинок з повним пакетом і встановленням – від 35000,00.

Будинки, в яких ми живемо, надзвичайно енерговитратні. Отож, для того, щоб ситуація не була такою загрозливою, потрібно проводити комплексні заходи, які здатні радикально змінити ситуацію, стати ефективними для всього будинку загалом.

facebook.com/olga.teplocenter
Редактор: Марія Фернюк
27-08-2015, 16:17
Коментарів 0 Переглядів 3 508

Теги -
Врятував десятки побратимів: буковинець під обстрілами вивозив товаришів із передової


Андрій Дробко служить водієм батальйону буковинської тероборони


92-річний Аркадій Мардар із Кельменців на все життя запам’ятав ті страшні моменти

На мітинг-реквієм прийшло чимало містян
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.