RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

Українці переживають нині непрості часи. Всіх турбує надзвичайно актуальне на сьогодні питання: як же вижити в умовах, коли розмір заробітних плат не змінюється, рахунки за комунальні послуги зростають, а попереду зима? До високих комунальних тарифів на опалення додадуться ще й захмарні суми в платежах за електроенергію, “завдячуючи” зокрема й поширеному серед людей способу зігрітися – увімкнути електрообігрівач.

Та мало хто знає, що суми в рахунках за "комуналку" можна зменшити майже вдвічі! Ми розібралися, як це зробити разом з новим центром комплектацій "Теплоцентр", який знаходитися в м. Чернівцях, по вул. Воробкевича, 1А.

Теплові лічильники: економимо на опаленні, не на словах! (на правах реклами)


У всіх будівлях, зведених за старими будівельними нормами (тобто введених в експлуатацію до 1993 року), а також в значній кількості будівель, введених в експлуатацію пізніше для зниження вартості комунальних платежів насамперед необхідна термомодернізація, яка включає в себе виконання заходів, що знижують енергоспоживання і зменшують комунальні платежі.

До цих заходів відносяться:

• утеплення стін, даху, суміжного покриття та перекриття над неопалюваним підвалом і підлогою на ґрунті;
• заміна або ремонт вікон і зовнішніх дверей;
• модернізація теплового пункту при централізованому теплозабезпеченні з встановленням сучасних засобів автоматичного регулювання і т.ін.

Виконання всіх цих пунктів, кількість яких може сягати 11, надзвичайно витратні для населення, то що ж робити? Виходом із ситуації може бути спільне утеплення фасаду житлового будинку і встановлення теплового лічильника.

Що таке тепловий лічильник?

– Він складається з обчислювача, датчика витрати і двох датчиків температури, – розповідає інженер центру комплектацій "Теплоцентр" Тарас СКРІНЧУК. – Обчислювачі можуть бути з автономним і зовнішнім живленням. Недоліком перших є мала довжина сполучних проводів (не більше 15 м) і невеликий термін служби – від 6 до 12 років. Недоліком других є те, що вони можуть потребувати джерела живлення на 24W, тобто швидше за все доведеться встановлювати трансформатор.

Теплові лічильники: економимо на опаленні, не на словах! (на правах реклами)


Витратоміри у свою чергу бувають чотирьох груп: механічні (більш прості й істотно дешевші за інші), ультразвукові, електромагнітні (найточніші показники), і резонансні, які в принципі рідко у нас використовуються. Ще більше заощадити можна за допомогою встановлення автоматичного регулятора (термостата). Він обійдеться від 3000,00 грн для лічильника на будинок. На деяких лічильниках регулятори йдуть у комплекті з клапаном і платою. Тільки зверніть увагу, що лічильники ставляться виключно в тих будинках, які опалюються за горизонтальною схемою! Встановлення лічильників виконується на підставі проекту, погодженого з теплопостачальною організацією. Такі проекти розробляють інженери нашого центру і надають повний спектр послуг з цього питання.

Як налічується тариф, і що змінюється з встановленням лічильника?

– Цифри завжди краще демонструють результат, – розповідає керуюча ЦК “Теплоцентр” Ілона Іванівна РУСУ. – Тариф на обігрів розраховують починаючи з прорахунку собівартості теплової енергії, формуванні тарифів на виробництво, транспортування і постачання, а ЖРЕПи просто розподіляють суму згідно з даними загальнобудинкового лічильника. Рахують кількість в Гкал: опалювальна площа квартир будинку = кількості енергії для опалення 1 кв.м. (Вартість 1 Гкал: площа конкретної квартири = сума оплати квартири). За приклад візьмемо ситуацію: дві квартири площею 60 кв.м без лічильника і з ним. У першому випадку обігрів кв.м приміщення обходиться власникові: 16,42 грн/кв.м/міс. + приєднуване тепло 92,21 грн (за нього мешканці сплачують весь рік), і сума до оплати становить 1077,41 грн/місяць. При цьому власник квартири з лічильником за такий же період споживає тепла на 565,01 грн (це вже з урахуванням плати за приєднувальний тепло). Виходить мешканцеві з лічильником "квадрат" тепла його квартири обходиться в 7,88 грн. Справа очевидно вигідна!

Теплові лічильники: економимо на опаленні, не на словах! (на правах реклами)


Тож яка ціна питання?

– Все залежить від вибору мешканців: квартирний лічильник коштує від 2500,00 грн; рішення "під ключ" з встановленням – близько 8000,00 грн; лічильник на будинок з повним пакетом і встановленням – від 35000,00.

Будинки, в яких ми живемо, надзвичайно енерговитратні. Отож, для того, щоб ситуація не була такою загрозливою, потрібно проводити комплексні заходи, які здатні радикально змінити ситуацію, стати ефективними для всього будинку загалом.

facebook.com/olga.teplocenter
Редактор: Марія Фернюк
27-08-2015, 16:17
Коментарів 0 Переглядів 3 520

Теги -
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Олена Рєпіна – випускниця Міжнародної програми "Капеланська академія"


«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.