RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

Призвали в армію: блог журналіста "МБ"

О, нарешті дістався до нормального інтернету. Якщо ще хтось не в курсі, я пішов служити. Призвали в рамках шостої хвилі мобілізації. Фактично, перший тиждень служби вже позаду. Вражень - море! Спробую упорядкувати.

Почнемо з самого початку. Прийшло “запрошення” у військкомат за місцем роботи. Вирішив піти для уточнення даних. Чесно кажучи, вважав, що не призвуть. Оскільки у свій час був комісованим і ніколи службу в армії не проходив, військової кафедри не маю. Але як то кажуть, не так сталося, як гадалося. У Чернівецькому військкоматі повідомили, що стаття, за якою мене комісували, нині не діє.

- У ті часи розвалювали армію, тому майже всіх комісували, - пояснив мені працівник військкомату. – Для того, щоб підтвердити захворювання, через яке ти не служив, треба заново пройти медкомісію. Дивись у камеру.

Сфотографував. Кілька стандартних питань, кілька кліків на компі і роздрукував картку для проходження медкомісії з моїм зображенням. Я пішов здавати аналізи і проходити різних медичних спеціалістів. В основному всі запитували, чи не маю скарг. Після моїх заперечних відповідей, усі записували в карточку - “придатний”. Травматолог відправив на додаткове обстеження (комісованим я був саме через проблеми його компетенції).

Зробив знімок. Результати були готові наступного дня. З ними мене відправили в обласну поліклініку. Ще півдня пройшло в чергах до лікарів. В одному кабінеті описують те, що бачать на знімку. В іншому – пишуть остаточний діагноз. У третьому ставлять печатку. І під кожним величезні черги.

Отримавши остаточний діагноз, пішов знову у військкомат. Остаточне рішення комісії – придатний до військової служби. Як я зрозумів, діагноз, через який мене у свій час комісували, підтвердився. Але нинішня мобілізація допускає до служби з таким дефектом. Ок. Буду служити. Через два дні відправили.

Нині я військовослужбовець і підписував якісь документи про нерозголошення різних даних, тому вказувати військову частину, місто і рід військ, в якому служу, я не буду.

Служба проходить нормально. Почалася, як у справжнього солдата – з підмітання території військової частини J. Далі видали форму, розподілили мобілізованих по різних пунктах.

З основних вражень першого тижня служби – стрільба на полігоні. Для мене це вперше. Колись в 11-му класі ми десь їхали на стрільби. Але тоді кожному школяру видали по дев’ять патронів. Дали в руки “калаша” і пояснили як треба стріляти. Правда тоді, я замість одиночних пострілів поставив автомат на “чергу”. Вистрілив у землю перед собою зразу всі патрони. Тому особливих вражень від тієї першої моєї стрільби у мене не залишилось. Але цього разу було зовсім по-іншому.

Почали навчання зі стрільби з пістолета ТТ. Стріляли бойовими. Видали по 11 патронів. В магазин вміщається вісім. Спочатку вистрілив магазин з трьома патронами. Усі в молоко. З наступного повного магазина чотири патрони влучили у ціль, один навіть у “вісімку”. Крім відчуття радості, що хоч кілька разів влучив у ціль, найбільше запам’яталось те, що після першого ж пострілу позакладало у вухах. Командир щось говорить, а я майже нічого не чую. Потім стало трохи легше. Але знову позакладало у вухах після стрільби з автомата Калашникова. Вистрілив шість магазинів по 30 патронів. Усі одиночними пострілами. Стріляли з положення стоячи та з коліна. Ніби і пояснювали кілька разів, як правильно тримати автомат. Але все рівно добрий синяк на передпліччі залишився.

Стріляти легко, потім вчили розбирати-збирати автомат і головне – чистити його. Це трохи довше і складніше від стрільби. Пізніше усі збирали гільзи.
Крім основної служби у вільний час намагаюсь вчити статут військовослужбовця – права і обов’язки солдата, як правильно віддавати військове вітання і кому, як поводити себе в різних ситуаціях, з командуванням тощо. Усе це для мене нове. Але думаю, що скоро і я знатиму військові звання та кількість і розміщення зірочок на пагонах у них.

Віталій ОЛІЙНИК
Редактор: vitaliy
22-08-2015, 16:55
Коментарів 0 Переглядів 4 064

Теги -
Фото ілюстративне

Понад 15 країн світу є споживачами продуктів із нашого краю


Внаслідок аварії кермувальник загинув на місці події, а пасажир отримав травми
Блоги
Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році

блог Миколи Кобилюка
У світі поки що не придумали іншого способу подолати хворобу Covid-19, як вакцинуватися

Блог Юлії Пацаранюк
Добігає кінця 2024 рік. Когось він потішив, інших засмутив, але більшість із нас він тримав у напрузі, випробовував на стійкість, давав приводи ставати сильнішими.

Блог Юлії Леськової
Не дарма наш народ придумав: "Гни дерево, поки молоде, вчи дітей, поки малі"

блог Марини Корпан
Просять допомоги, попри лютий мороз

блог Валерії Чорней
Колись люди навіть билися шляхетно

блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році

блог Катерини Ганц
Про нові "модні" тенденції нічних клубів

блог Ліни Нагірняк / Фото
Те, на чому спекулюють у нас, у Тернополі - успішно працює

блог Лесі Токарюк
До мене звернувся знайомий військовий хірург із Чернівців, який перебуває у зоні АТО

блог Ярослава Волощука
Прийдешній рік ознаменувався історичною подією для нашої держави – у ніч із 31-го грудня на 1-е січня призупинено прокачку російського (сибірського) газу по газотранспортній системі України до Європи.

блог Оксани Драчковської
Треба підтримувати одне одного, а не дерти сім шкур з ближнього

блог Юлії Боднарюк
Не заважайте тим, хто малює безкоштовні картини

блог Ігоря Довганя
Свято, але не для всіх

блог Михайла Салітри
Блог Михайла Салітри

блог Олександра Мостіпаки
Про головні події Чернівців та Буковини за останній тиждень

блог Галини Олійник
У центрі міста майже ніде сховатися від сонця

блог Марини Карасьової
Таку систему боротьби з корупцією у медицині придумав… міністр

блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
блог Ірини Григоращук
Жити "за блатом" звикли ще з радянських часів
блог Віталія Олійника
Рідні вперше побачили у військовій формі
блог Анни Мячиної
Погляд збоку на засідання Чернівецької міської ради
блог Христі Венгринюк
Отак воно і було: відбув пристрій нічного бачення рік в АТО, переходить далі...
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Олена Рєпіна – випускниця Міжнародної програми "Капеланська академія"


«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.