У Відні 3 березня 2015 року представники Франції, Німеччини та Великобританії та України створили Агентство модернізації України. Про це повідомляє прес-служба Федерації роботодавців України.
Через 200 днів агентство представить чіткий комплексний план модернізації України. За результатами форуму "Україна завтра", який прошов у Відні, підписи під декларацією про створення агентства поставили голова Німецько-украхїнського форуму Райнер Лінднер, голова Німецько-Української парламентської групи, депутат Бундестага Карл-Георг Вельман, французький громадський діяч, філософ і публіцист Бернар-Анрі Леві та член палати лордів британського парламенту лорд Ричард Різбі.
План модернізації України будуть готувати вісім відомих європейських політиків та бізнесменів, які очолили напрямки євроінтеграції України, з охорони здоров’я, фінансам та податкам, економіці, торгівлі, конституційній реформі, та юриспруденції, протидії корупції та застосування законів.
В підсумковій декларації форуму зазначається: "Програма модернізації включатиме основні положення, які мають вирішальне значення для майбутнього України: реформи Конституції, правової системи та державних інститутів, інтеграція в Європейських Союз, боротьба з корупції, питання фінансового сектору та системи управління, модернізації економіки, торгівлі та охорони здоров’я. З початком впровадження реформ буде створено Український фонд відновлення з метою підтримки сталого розвитку економіки та інфраструктури".
Агентство було створено після 9 місяців роботи Федерації роботодавців України з провідними політиками та бізнесменами Європи. Минулого року у Відні відбулося два круглих столи, на якій було визначено ключові перешкоди для встановлення довгострокового миру в Україні та її економічного розвитку.
"Численні пропозиції перших круглих столів з конституційної реформи, децентралізації, економічної політики та зовнішньої торгівлі з Європейським союзом та Євразійським економічним союзом пізніше знайшли своє відображення в результатах Мінських переговорів. В українському громадянському суспільстві широко вітали Вінський процес. Федерація роботодавців України та профспілки України запропонували створити Агентство з модернізації України, щоб продовжити та інституціоналізувати реформаторські зусилля учасників "Віденських круглих столів", – йдеться у підсумковому документі форуму "Україна завтра".
Глава Німецько-української парламентської групи, депутат Бундестагу Карл-Георг Вельман представив експертів, які готуватимуть план модернізації України.
Напрямок європейської інтеграції очолив Гюнтер Ферхойген, єврокомісар з питань розширення ЄС в 1999-2004 роках.
Напрямок фінансів та податків очолив Пеєр Штейнбрюк - автор програми порятунку євро під час економічної кризи 2008 року.
Економічний напрям очолила Лоранс Парізо - одна з найбільш впливових жінок Франції, яка в 2005-2013 роках очолювала Асоціацію французьких роботодавців (MEDEF).
Глава торгового напряму - британець лорд Мандельсон, який працював в урядах Тоні Блера і Гордона Брауна, а пізніше був єврокомісаром з торгівлі. Руперт Шольц очолив напрямок реформування Конституції і юриспруденції.
Антикорупційний напрямок очолив поляк Влодзімеж Чимошевич, який в 1996-1997 роках був прем'єр-міністром Польщі, а на посаді глави МЗС Польщі (2001-2005 роки) підписав договір про вступ Польщі до ЄС.
Напрямок застосування законів очолив лорд Макдональд, який в 2003-2008 роках був головним прокурором Англії та Уельсу.
Напрямок охорони здоров'я очолив Бернар Кущнер - колишній глава МЗС Франції і засновник організації "Лікарі без кордонів".
4-03-2015, 14:42
0
1 553