Сьогодні малі і середні підприємства є двигунами прогресу в будь-якій економіці. Чим більше підприємців в країні, тим ефективніша і стійкіша її фінансова система. Щоб надати економіці імпульс розвитку, представникам МСБ необхідно вкладати у власний розвиток, а для цього потрібні надійні партнери та фінансова підтримка. Про те, як малому і середньому бізнесу максимально ефективно використовувати банківські депозити і отримати додатковий дохід, ми запитали у Олени Рудик, директора департаменту малого та середнього бізнесу ПУМБ.
- Олена, як в нинішній складній економічній ситуації банки можуть допомогти середньому і малому бізнесу продовжувати розвиток?
- Банк – це, в першу чергу, сервісна організація, основне покликання якої - задоволення потреб клієнтів. Важливо, щоб банк міг запропонувати найбільш зручні і функціональні рішення з урахуванням масштабу бізнесу, споживчого профілю і галузевої приналежності клієнта. Як показує практика, основні потреби даного сегмента – це щоденне обслуговування (розрахунково-касові операції) фінансування і, звичайно ж - збереження і примноження коштів.
- Які послуги з накопичення і примноження коштів пропонує клієнтам ПУМБ?
- Формула успішного бізнесу – це вміння примножувати кошти. Один із способів збільшення доходів підприємства – розміщення вільних грошей на депозиті. З одного боку здається, що депозит найпростіший банківський продукт. Насправді ж – це потужний інструмент для розвитку бізнесу. Для малого та середнього бізнесу ПУМБ пропонує як класичні рішення - депозит "Стандартний" та депозит "З можливістю поповнення", так і широкий вибір депозитних програм, розроблених під різні ситуації в роботі бізнесу.
- Опишіть ці програми?
- З метою збереження тимчасово вільних коштів ПУМБ пропонує клієнтам депозит "Гнучкий", який працює за принципом депозитної лінії - кошти можна розміщувати траншами, з різним періодом, в залежності від потреб клієнта та його планів з використання коштів. Це дозволяє отримувати дохід на рівні стандартного депозиту – до 18,5% річних. У разі, якщо залишки на рахунку клієнта часто змінюються, ПУМБ (Ліцензія НБУ No8 від 06.10.2011 р.) пропонує послугу "Нарахування на стабільний залишок", яка дозволяє клієнту заробляти до 16% на стабільний залишок і до 5% на кошти на поточному рахунку, які перевищують стабільний залишок.
- Які рішення ви можете запропонувати клієнту, який хоче достроково зняти кошти з депозиту і при цьому не втратити дохід?
- Якщо клієнт не може чітко передбачити свої можливі витрати, використання депозиту з поповненням неефективне, тому що у випадку дострокового зняття частини суми, клієнти втрачають процентний дохід. Для таких підприємств у ПУМБа є вигідна пропозиція – "Дохідний рахунок", який дозволяє заробляти 8-9% річних залежно від суми залишків на рахунку клієнта. При цьому кошти завжди залишаються у вільному доступі. Таким чином, використовуючи широкий набір банківських інструментів, клієнти банку можуть ефективно управляти, накопичувати і примножувати свої кошти.
Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.
22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".
В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.