Мільйони українців працюють за кордоном. І зазвичай забезпечують не тільки себе, але й своїх родичів на батьківщині. Багато хто тільки заради цього і стає трудовими мігрантами. Не дивно, що Україна торік потрапила до числа лідерів за обсягом грошових переказів у світі. У 2013 році українці переказали своїм близьким і родичам 8,5 млрд доларів.
Звичайно, переказ з-за кордону й особливо його отримання в Україні залишається клопіткою процедурою. По-перше, це час: похід у відділення банку в робочий час, черга, оформлення документів. По-друге, це нерви: раптом немає валюти в банку, забув паспорт, неправильно вказаний номер переказу, треба дзвонити за кордон і т. д. Хоча, здавалося б, близька людина вже все зробила – заробила і відправила гроші, залишилося їх тільки отримати.
У свою чергу, українські банки, які обслуговують ці величезні грошові потоки всередині країни, прагнуть зробити сервіс грошових переказів максимально зручним. Приміром, одним з перших про те, щоб полегшити життя своїх клієнтів, подумав ВТБ Банк, розробивши унікальну послугу "Вам – гроші", яка суттєво спростить отримання таких регулярних переказів в Україні. Про особливості сервісу грошових переказів і переваги послуги ми попросили розповісти керівника Львівської регіональної дирекції Ігоря РОМАНІВА.
– Наскільки популярна послуга грошових переказів у нас в країні? З яких країн і в якій валюті в Україну надходять основні кошти?
– Грошові перекази – надзвичайно популярні серед банківських послуг на нашому ринку. Судіть самі: торік українці переказали в Україну офіційними і не тільки каналами (наприклад, просто передають через знайомих) більше 8 мільярдів доларів, при цьому більше половини грошей надійшло саме через міжнародні платіжні системи, такі як MasterCard®. І з кожним роком збільшується як сума всіх приватних переказів в Україну, так і ще більш динамічно зростає обсяг переказів через системи грошових переказів, тому що це зручно і безпечно. Підкреслю, що Україна є країною-реципієнтом, тобто одержувачем коштів з-за кордону – 80% грошової маси надходить у країну, і тільки 20% українці відправляють в інші країни – знову ж таки своїм родичам і близьким. Гроші надходять в Україну з усього світу – Європи, США, Азії, Росії, але перекази в доларах превалюють над євро і російськими рублями.
– Хто є відправниками грошей в Україну?
– Це, головним чином, українці, які виїхали працювати за кордон. Вони переказують гроші своїм дітям, батькам на життя, на погашення кредитів, на оплату навчання. Більшість клієнтів отримують перекази регулярно, і саме для них нова послуга "Вам – гроші" багато в чому полегшить непросту процедуру.
Не секрет, що у відділеннях банків досить часто утворюються черги, оскільки люди приходять з найрізноманітніших причин. Тепер ми пропонуємо отримувати регулярні перекази просто і зручно – не виходячи з дому. Для цього вам достатньо лише один раз протягом 15 хвилин безкоштовно оформити платіжну картку MasterCard® у будь-якому відділенні ВТБ Банку (ПАТ "ВТБ БАНК". Ліцензія НБУ No79 від 05.10.2011р. Всі види банківських послуг). Згодом зарахування грошей на картку відбувається миттєво після дзвінка в call-центр Банку та ідентифікації отримувача переказу.
– Це, звичайно, зручно, але чи не доведеться клієнту заплатити за конвертацію валют у гривню, наприклад, і чи не буде на такій картці занижений обмінний курс?
– Перш за все, ми рекомендуємо безкоштовно відкрити відразу дві картки – в доларах і євро, оскільки валюта, в якій здійснюється переказ, і валюта картки одержувача повинні збігатися. Конвертація обох валют у гривню відбувається так само безкоштовно.
– Як саме відбуватиметься зарахування грошей на картку?
– Одержувач, що вже оформив картку у відділенні нашого банку, повинен зателефонувати в cal-lцентр і повідомити свої ПІБ, номер карти, кодове слово (пароль), номер мобільного телефону (бажано, щоб відправник теж його вказав) і контрольний номер переказу. Після проходження процедури ідентифікації, яка займає кілька хвилин, клієнт отримає смс-повідомлення на свій мобільний про те, що гроші зараховані на картку, – і вже може ними розпоряджатися. Ось і все.
– Які ще переваги отримують власники цих карток?
– Це і можливість отримання переказів у будьякий час доби (навіть якщо ви перебуваєте за кордоном), при цьому ви можете зняти гроші в будь-якому банкоматі на території України, і сплатити карткою будь-які товари та послуги, зокрема і в Інтернеті. Ще одна важлива перевага сервісу – це нарахування відсотків на залишок коштів у розмірі 3,5% в євро, 5% – у доларах. Тобто, ми пропонуємо нашим клієнтам отримувати додатковий дохід, не відкриваючи депозит у банку. Такі високі відсотки в європейських банках не пропонуються навіть за депозитними вкладами, а у наших клієнтів є така можливість, і при цьому залишається абсолютно вільний доступ до своїх грошей.
Власне, назва нашої нової послуги "Вам – гроші" повною мірою пояснює її суть: отримати грошовий переказ на картку можна в будь-який зручний час і в будь-якому зручному місці, достатньо лише зателефонувати в наш банк. А якщо отримані кошти будуть зберігатися на картковому рахунку, клієнт зможе ще й отримати додатковий відсотковий дохід.
Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.
22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".
В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.