В країні з нестабільною політичною та економічною ситуацією розвивати бізнес складно. Середній та малий бізнес як ніколи потребує надійних партнерів, у тому числі і фінансових. Однак український банківський сектор зараз також перебуває в стані турбулентності. Про те, як у поточній ситуації правильно вибрати банк для обслуговування бізнесу, розповіла Олена Рудик, директор департаменту малого та середнього бізнесу ПУМБ.
- Олено, які фактори найбільш важливі при виборі банку для ведення бізнесу?
- Підприємцям, малому і середньому бізнесу доводиться спілкуватися з банками щодня. Адже для бізнес-діяльності, як мінімум, необхідний рахунок у банку. Крім розрахунково-касового обслуговування бізнесмени користуються банківськими інструментами фінансування, розміщують кошти на депозиті, оформляють зарплатно-карткові проекти та багато іншого. Тому до вибору фінансового партнера варто підходити дуже виважено.
Необхідно провести свого роду аналіз банку. Надійний банк завжди виконує взяті на себе зобов'язання, як перед юридичними, так і фізичними особами. Наприклад, вчасно проводить всі платежі, виплачує заробітну плату співробітникам підприємств в рамках зарплатних проектів, вчасно повертає депозити, не встановлює обмеження на зняття готівки. Важлива також стабільність роботи банківських відділень і банкоматів. ПУМБ у цих складних умовах витримав всі "стрес-тести" економічної та політичної ситуації в країні і відповідає всім факторам надійності.
- У кожного бізнесу є свої потреби. Наскільки банки зараз розуміють побажання кожного конкретного бізнесу?
- Розуміння банком специфіки і потреб бізнесу - першочерговий фактор при отриманні фінансування клієнта в банку. Кількість питань і строки прийняття рішення, вибудовування коректних графіків погашення, підходи до застав для клієнтів різних галузей повинні бути різними. До цього прийшли вже практично всі банки. Але сьогодні розуміння бізнесу стає все більш критичним і при щоденному обслуговуванні клієнтів. Важливо, щоб банк міг запропонувати клієнтам найбільш зручні і функціональні рішення для здійснення щоденних транзакцій, накопичення коштів.
- Які послуги ПУМБ пропонує своїм клієнтам?
- Одна з найбільш важливих послуг для клієнтів - це розрахунково-касове обслуговування. Наприклад, ПУМБ пропонує спеціалізовані тарифні пакети для підприємців, для компаній, що ведуть зовнішньоекономічну діяльність, для оптової торгівлі та агропідприємств. Кожен з пакетів розроблений з урахуванням специфіки бізнесу, його розміру, потреб. Для управління грошовими потоками ми пропонуємо налаштовані платежі, cash-management і генерацію платежів за алгоритмом, заданим клієнтом. Кожен клієнт ПУМБ (Ліцензія НБУ №8 от 06.10.2011 г.) може скористатися набором банківських інструментів, який допоможе комфортно працювати, розвивати свій бізнес.
- Які рішення пропонує ПУМБ в сфері безпеки і збереження коштів?
- Питанню збереження грошей та управління капіталом безпеки ми приділяємо особливу увагу, впроваджуючи багато прогресивних рішень. Як результат, інтернет-банкінг "ПУМБ online Корпоративний" визнаний одним з найбезпечніших в Україні. За результатами аналізу операцій за 2013 рік, ПУМБ був відзначений компанією Visa як банк з найнижчим рівнем опротестованих карткових транзакцій в регіоні CEMEA (Центральна та Східна Європа, Близький Схід і Африка). Всі ці фактори свідчать про те, що банк дбає не тільки про зручність роботи з банківськими сервісами, а й гарантує збереження коштів клієнтів.
Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.
"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.