
За останні три роки на територію України завезли 199 випадків малярії. У лютому 2013 року в іноземного студента в Чернівцях виявили рецидив триденної малярії.
- Малярія передається від хворої до здорової людини через укуси малярійних комарів, – говорить О. БІЖИКА, лікар-паразитолог відділення організації епідеміологічних досліджень Чернівецького обласного лабораторного центру Держсанепідслужби. – Хвороба поширеніша в країнах із тропічним кліматом. Захворювання часто починається з нездужання, слабкості, розбитості, головного болю, болю в м’язах, суглобах, попереку, сухості в роті. Потім періодично підвищується температура тіла, з’являються блювання, пронос, кашель, порушення нервової та інших систем організму. За тяжкого перебігу недуга може закінчитися смертю.
Тому, виїжджаючи в екзотичні країни на відпочинок, проконсультуйтеся з лікарем-інфекціоністом, який призначить протималярійні препарати.
Захищатися від укусів комарів варто як у приміщенні, так і поза ним. Малярійні комарі нападають найчастіше ввечері. Тому в цей час бажано носити одяг, який прикривав би більшу частину тіла. Відкриті частини тіла слід змащувати репелентами (креми, спиртові розчини, аерозолі). У сутінки бажано перебувати в приміщенні з кондиціонером.
Після повернення в Україну негайно повідомте дільничного лікаря про ваше прибуття із тропічної країни. Застосовувати протималярійні препарати слід ще протягом чотирьох тижнів після прибуття додому.
Протягом трьох років після повернення з екзотичних країн за будь-якого захворювання нагадуйте лікарю, що ви перебували в тропіках. (Л.Токарюк)