621 паспорт опорядження фасадів виготовлено торік у Чернівцях фахівцями відділу з питань охорони культурної спадщини – повідомляє прес-служба міської ради. За 4 місяці цього року вже 130 будинків отримали паспорти кольорового вирішення фасадів.
Торік укладено 76 охоронних договорів з власниками та орендарями історичних будівель, що на 13 більше, ніж у 2006 році. Впродовж 4-х місяців ц.р. вже укладено 22 охоронних договори.
Загалом у місті налагоджена робота з формування єдиної концепції створення нового естетичного образу історичної забудови міста та збереження її традиційно сформованого історичного ландшафту, діє Комплексна програма збереження об’єктів культурної спадщини. Відповідно до цієї програми постійно ведеться робота з наукової інвентаризації будівель і споруд з виділенням пам’яток архітектури, об’єктів культурної спадщини, фонової, традиційної забудови. При цьому виявляються об’єкти дисгармонійної забудови, які в перспективі підлягають знесенню чи радикальній реконструкції.
З метою більш ефективного використання можливих для забудови території в центральній частині міста вирішено розробити Програму регенерації кварталів в історичній частині Чернівців. Для цього при уточненні міського бюджету буде передбачено 100 тисяч гривень. Програма регенерації кварталів в історичній частині Чернівців враховуватиме вимоги Віденського меморандуму та історико-архітектурний опорний план.
Довідка. На державному обліку в межах Чернівців перебуває 689 пам’яток та об’єктів культурної спадщини, зокрема 24 пам’ятки національного значення та 665 пам’яток культурної спадщини місцевого значення. Під час коригування історико-архітектурного опорного плану науковцями було виявлено та запропоновано взяти на облік ще 44 об’єкти культурної спадщини.
На збереження історико-культурної спадщини Чернівців у 2005 році з Держбюджету було використано 4,4 млн. грн., у 2006 році – 16,7 млн. грн., у 2007 році – 7,3 млн. грн.. З початку цього року з міського бюджету на зазначені цілі вже витрачено 5,9 млн.грн.
10-06-2008, 11:03
0
2 299