RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

Всім відомі цілющі властивості такого природного феномену, як соляні шахти у смт Солотвино Закарпатської області. Роками до Солотвина приїжджають люди з хворобами, перш за все, дихальних шляхів. Тож у чому перевага відвідування соляних шахт, та чи є різниця між Солотвинською соляною печерою та її аналогом у Чернівцях розповідає лікар-алерголог міської дитячої поліклініки Людмила Іванущак.

– Соляні шахти в Солотвино довели свою ефективність при лікуванні багатьох хвороб. Який принцип роботи соляної шахти в дитячій поліклініці, що на проспекті Незалежності, 109А?
– Головним лікувальним компонентом соляної шахти є сухе повітря, насичене від’ємно зарядженими іонами хлориду натрію, очищене від вірусів, мікробів та алергенів.
За багатолітню історію лікування людей в соляних шахтах Солотвино переконливо доведено, що таке лікування має високий терапевтичний ефект – одужують або мають стійку ремісію діти у 92-95% випадках, дорослі – у 85% випадках.
У більшості лікувальних кімнатах змушені використовувати галогенератори. Це апарати, які розпорошують найдрібніший соляний пил у приміщенні. Раніше така практика була поширена в більшості штучних кімнат, оскільки дає швидкий лікувальний ефект, однак зараз близько 70% медиків-алергологів та пульмонологів відмовляються направляти пацієнтів у такі шахти через побічні ефекти, до яких призводить осідання в організмі солі. У багатьох країнах Європи розпорошення солі взагалі заборонено. У зв'язку з цим оздоровлюватися в таких соляних кімнатах можна не всім. Процедура з розпиленням солі протипоказана при хворобах нирок і сечовивідних шляхів, гіпертонії, ішемічної хвороби серця, стенокардії, постінфарктному кардіосклерозі, схильності до кровотеч, індивідуальної непереносимості, а також протипоказана дітям до 15 років. Не призначається лікування в кімнатах, де розпилюють дрібну сіль при інфекційних захворюваннях, психічних розладах, епілепсії, злоякісних пухлинах, у другій половині вагітності.
У соляній шахті в дитячій поліклініці використовується принципово новий та сучасний спосіб оздоровлення. Для цього використовується спеціальне обладнання, в якому нагріте високо іонізоване повітря пропускається через спеціальний картридж з найчистішою солотвинською сіллю. Крім того, підтримується відповідний температурний режим та режим вологості, за допомогою якого повітря насичується дрібнодисперсним сухим соляним аерозолем, приблизно в такій самій концентрації (5-15 мг/м ?), як і в природних солотвинських печерах.
– Кому показані відвідування такої шахти і чи є протипоказання?
– Дана процедура підходить як дорослим, так і дітям, і має не тільки високий терапевтичний ефект, а також розслаблюючу та заспокійливу дію, що є важливим в умовах сьогодення.
Показанням для застосування даної процедури є: гострі, обструктивні та рецидивуючі бронхіти, астма, тривалі алергічні кашлі, риніти, хронічні фарингіти, часті ангіни, атопічні дерматити, профілактика ГРВІ, грипу, сезонних простудних захворювань, інші хвороби.
Незалежно від того, з якою проблемою ви приходите в соляну шахту, рекомендовано відвідати не менше 20 сеансів протягом місяця. У цьому випадку цілющий ефект гарантований. Якщо ж ви не страждаєте серйозними захворюваннями і вирішили відвідати соляну шахту в профілактичних цілях, цілком достатньо буде пройти курс з 10 відвідувань.
Для того, щоб назавжди впоратися з вашою недугою, – бронхіальною астмою, алергією або будь-яким ЛОР-захворюванням, – необхідно суворо дотримувати режим відвідування соляної шахти – приймати соляні ванни регулярно (в ідеалі – щодня).
Людям, що страждають серйозними захворюваннями, протягом року необхідно кілька разів повторювати курс спелеотерапії. Мета – дихати цілющим повітрям соляної кімнати не менш 60-80 годин (чим більше, тим краще – до 200 годин) протягом року! Протипоказаннями є виражене загострення вищевказаних захворювань, а також висока температура тіла та інтоксикація.
– У чому переваги цієї процедури, порівняно з іншими процедурами, необхідними для позбавлення перерахованих вище недуг?
– Перевагами даного методу лікування є мінімальність побічних явищ, можливість проведення багатократних вторинних курсів лікування та профілактики в період сезонних спалахів інфекцій та епідемій, комфортність та безпека процедури, дешевизна.
Спелеотерапія, представлена в соляній шахті, нешкідлива і показана всім людям, починаючи з 1,5-2 років. Лікування відтвореним кліматом природних солотвинських печер засноване на принципі “випаровування” солі (насичення кімнати сольовим аерозолем, а також цілющими негативно зарядженими аерофонами хлориду натрію), а не розпорошення сольової "муки". Саме завдяки такому методу, лікування не протипоказане для більшості хворих.
Практично один сеанс у соляній шахті можна сміливо порівняти з одним днем перебування на морі.
Лікування в соляній шахті проводиться під контролем лікарів дитячої міської поліклініки.
– Як можна потрапити на сеанси в соляну шахту?
– На сеанси в соляну шахту потрібно записуватися заздалегідь. Це можливо зробити в телефонному режимі, через сайт www.galocomplex.com, або безпосередньо за адресою: проспект Незалежності, 109А, міська дитяча поліклініка, 424 кабінет, тел.: 0505165024 або 0501850957.
Редактор: admin
3-05-2012, 10:57
Коментарів 0 Переглядів 28 905

Теги -
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Олена Рєпіна – випускниця Міжнародної програми "Капеланська академія"


«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.