Донеччани першими відчують дію пенсійної та адміністративної реформ. Про це заявив перший заступник міністра праці та соціальної політики Василь Надрага.
Уряд планує розпочати їх зі скорочення чиновників нижчої та середньої ланки, передаючи їхні повноваження в інші інстанції. При цьому великі зміни торкнуться роботи Пенсійного фонду, якому довірять боротьбу з недобросовісними роботодавцями.
Цей сценарій урядовці планують апробувати спочатку у Донецькій області за домовленістю з головою облдержадміністрації Анатолієм Близнюком. Щодо запровадження реформ одразу по всій Україні чиновники непевні, бояться реакції суспільства, каже Надрага.
За офіційною версією, Донецьку область як пілотну обрали тому, що тут зафіксували найбільше соціальних проблем. Східні регіони - рекордсмени за кількістю пенсіонерів, а також тих, хто отримує збільшені пенсії.
"Донецька область, Луганська, Запорізька - найвищі показники. Звичайно, певною мірою це пов'язане з тим, що є достатньо великий контингент дострокових пенсій, які призначаються за списками. Це пов'язане з поширенням зайнятості у шкідливих умовах", - говорить провідний спеціаліст інституту демографії і соціальних досліджень НАН України Лідія Ткаченко.
Між тим, представників традиційних на Донеччині професій - шахтарів і металургів - реформи торкнуться лише опосередковано.
Призначені високі пенсії для цих професій урядовці обіцяють залишити на попередньому рівні. Натомість збираються запроваджувати "жорсткі", за словами Надраги, заходи із детінізації доходів. Цим має зайнятись Пенсійний фонд.
Реформа також торкнеться чиновників віком понад 62 роки, які працюють і одночасно отримують пенсію. Їм заборонять працювати на державній службі.
Ці та інші зміни у Донецьку можуть запровадити уже в лютому, адже в цьому місяці Верховна рада планує ухвалити законопроект "Про пенсійне забезпечення". А запровадження реформи по всій Україні переноситься на весну. Про це повідомляє ТСН.
17-01-2011, 13:48
0
1 845