Дніпропетровська школа №25 опинилася в центрі скандалу. Виявилося, що перше місце в міській олімпіаді з екології їй дали за експеримент над щурами. Щоб відучити дітей від обожнюваного ними фастфуду, вчителька прямо на уроках заморила кілька щурів.
Експеримент проводили для учнів 5-11 класів. 12 пацюків педагог розсадила до різних кліток і годувала одних чіпсами, сухариками інших, третій групій додавала в їжу глутамат натрію (Е-621), яким напихають фастфуд і ковбаси, а четвертій групі підсипала в годівницю корисні овочі і зерно.
Клітки стояли в кабінеті у всіх на очах, так що школярі щодня спостерігалі, як чахнуть тварини. Найслабшими виявилися "чіпсоїди" - на 20-й день експерименту здох перший гризун, а його "одногрупники" пожовкли і практично осліпли.
У звірків з "сухарної" клітки клаптями випала шерсть, а пацюки із третьої групи дружно підсіли на "глутаматну" їжу і відмовлялися їсти їжу без добавок. І лише ті, хто харчувався правильною їжею, були живі-здорові.
Для більшого ефекту вісім щурів приспали і препарували. Так діти не лише дізналися, а й на власні очі побачили, що від чіпсів буває цироз печінки, від добавок - некроз кишечнику, а від сухариків - гастрит.
Ідею Тетяни Дейнеко колеги визнали ледь не педагогічним проривом, а на міській олімпіаді з екології за цей проект присудили 25-й школі перше місце.
Проте, з експериментами викладача погодилися не всі. Громадськість почала засуджувати досліди Дейнеги, а деякі вважають, що провести такий експеримент на очах у дітей – не педагогічно і жорстоко.
Але чимало й таких, хто повністю підтримує Тетяну Василівну: мовляв, дуже слушний досвід, адже сухарики і чіпси щосили рекламуються без попередження про шкоду. Навіть учні розмістили на форумі звернення на підтримку педагога: "У всіх вас є діти, брати, сестри. Багато хто з них вживають дану продукцію. Виходить, що для вас життя щурів дорожче, ніж життя мільйонів молодих людей?".
В свою чергу Тетяна Дейнега закликала батьків простежити, як харчуються їхні діти і підкреслила, що експеримент робився для здоров'я дітей, щоб вони знали, що станеться, якщо вони і далі будуть так харчуватися.
Вона зазначила, що у лабораторних щурів всі процеси відбуваються набагато швидше, тому їх завжди і всюди використовують для наукових дослідів. Про це повідомляє ТСН.
13-01-2011, 15:33
0
3 881