Спрощену систему оподаткування для фізичних осіб-підприємців буде в цілому скасовано з 1 січня 2016 року. Це передбачено редакцією Податкового кодексу , що подана на підпис голови Верховної Ради.
Згідно цієї редакції кодексу, парламент щорічно, до 1 червня, буде переглядати річний обсяг виручки, який дозволяє фізособам-підприємцям працювати на спрощеній системі оподаткування, а також ставку єдиного податку.
У документі збережений річний обсяг виручки, що дозволяє використовувати спрощену систему оподаткування: до 300 тис. грн - без касового апарату, а при наявності касового апарата - 600 тис. грн, з чотирма найманими працівниками та з вісьмома - для сфери ресторанного бізнесу.
Ставка податку встановлюється щорічно органами місцевого самоврядування залежно від виду господарської діяльності за календарний місяць у таких межах: для населених пунктів з населенням понад 500 тис. осіб - від 20 до 600 грн; з населенням від 150 тис. до 500 тис. - від 20 до 400 грн, для інших населених пунктів - від 20 до 200 грн.
Скорочено перелік видів діяльності, при здійсненні яких не може бути використана спрощена система оподаткування. Так, з нього виключена діяльність у сфері перевезень, розваг, крім грального бізнесу, інжинірингу, геології, геодезії, технічних випробувань, послуги телерадіомовлення і роздрібна торгівля через торговельні автомати.
Парламент прийняв Податковий кодекс 18 листопада. Документ може набрати чинності з 1 січня 2011 року (а розділ про спрощену систему оподаткування - з 1 квітня) після підписання його президентом і офіційної публікації. В даний час документ знаходиться у Верховній Раді.
26-11-2010, 08:40
0
2 133