Малий та середній бізнес становить 90% із загальної кількості суб’єктів господарювання, які працюють в економіці області. Про це повідомив перший заступник голови облдержадміністрації Георгій Галиць. Однак надходження до бюджетів від малого та середнього бізнесу становлять лише 22% від загальних надходжень, а продукція, вироблена такими суб’єктами господарювання, становить 28% від загальної кількості по області.
За словами Георгія Галиця, підхід, за яким малий та середній бізнес мав стати локомотивом розвитку економіки, себе не повністю виправдав, тому сьогодні такий підхід вимагає корекції.
- В умовах недостатньої кількості робочих місць, малий і середній бізнес, як більш мобільні в створенні нових робочих місць, виконують передусім соціальну функцію – це місце чи для тимчасового, чи для постійного прихистку людей, які втратили роботу. Це безперечно добре, – зауважив перший заступник голови облдержадміністрації. - Проте малий та середній бізнес практично не може скласти конкуренції для великих підприємств, які вкладають чималі кошти у модернізацію та розвиток виробництва. Для підтримки малого та середнього бізнесу, за словами Георгія Галиця, вже цієї осені у парламенті прийняті дерегулятивні акти, які значно зменшують кількість дозвільних документів для відкриття своєї справи. Запроваджено декларативний порядок, за яким сьогодні підприємець лише ставить до відома контролюючі органи про початок своєї діяльності.
- Якщо говорити про конкретні речі в Чернівецькій області, то однією з проблем є підвищення конкурентної спроможності продукції малого та середнього бізнесу та його кооперація і співпраця із великими підприємствами, – зазначив Георгій Галиць. - Одним з пріоритетних завдань у цій сфері є підвищення якості продукції та її зорієнтованість на експорт. З цією метою в місцевому бюджеті передбачаються прийняття і фінансування заходів на підтримку малого і середнього бізнесу в межах області. Зокрема, цьогоріч завершується двохрічна Регіональна програма підтримки малого і середнього бізнесу, за якою передбачено різні види допомоги підприємцям – від фінансової до методичної. Подібна Програма діятиме впродовж наступних двох років.
- Сподіваюся, що наступного року ми зможемо виділити більше коштів на реалізацію програми, ніж цього. Це в основному кошти на погашення відсоткових ставок по кредитах для малого та середнього бізнесу, на навчання та методичні й популяризаторські заходи для становлення цього виду підприємництва”, – підсумував Георгій Галиць.
Інформує прес-служба Чернівецької ОДА.
371
0
Свіжий номер №47, 21 - 27 листопада 2024 року