* Реклама
Закладеність носа — це частий симптом, який супроводжує велику кількість респіраторних захворювань, особливо в дітей. Він не тільки досить дискомфортний, але й призводить до зменшення надходження кисню до організму, через що значно погіршується загальний стан та продовжується період одужання навіть за банальної застуди. Особливо це помітно на найменших дітях, яким вільне носове дихання важливіше, ніж для дорослих. Тому за будь-яких станів, які супроводжуються подібним симптомом, необхідно обов'язково приділяти увагу симптоматичному лікуванню. Призначаються судинозвужувальні препарати —
Нафтизин, Отривін та інші. Вони призначені для місцевого використання і вводяться в порожнину носа, де діють на слизову, зменшуючи набряк та ексудацію. На фоні їх використання одужання настає значно швидше.
Анатомічні особливості дитячого носа
Дитячий ніс відрізняється від респіраторних шляхів дорослої людини. Через це у ранньому віці закладеність носа виникає частіше, ніж у дорослому. До таких особливостей належать:
- малий розмір порожнини носа — всі кістки лицьового черепа недорозвинені на момент народження;
- вузькі носові ходи — навіть незначний набряк перекриває носовий хід і перешкоджає диханню;
- тонка слизова оболонка з великою кількістю капілярів — вона легко набрякає та запалюється.
Також до особливостей дитячого організму можна віднести слабкий загальний та місцевий імунітет, через що застудні захворювання розвиваються частіше.
Чому може виникати закладеність
Причин для виникнення закладеності носа може бути декілька:
- ГРВІ та грип. Вірусні інфекції часто розвиваються в осінньо-зимовий період, коли імунітет слабшає та зменшується кількість вітамінів. Малі діти (особливо ті, які відвідують колективи) легко здатні захворіти.
- Алергічні риніт та ринокон'юнктивіт. Алергія регулярно стає причиною виникнення ринореї, набряку носових ходів та чхання. Вона може супроводжуватися почервонінням очей, свербінням та появою висипу.
- Аденоїдит. Це запальне захворювання вражає мигдалини та призводить до постійного набряку й закладеності носа.
- Стороннє тіло. Звичайно, йдеться не про набряк слизової, а про механічне закриття просвіту.
Також із неочевидних причин можна виділити прорізування зубів — багато дітей у цей період страждають від закладеності носа. Це розвивається через приплив крові до ясен і носових ходів.
Як лікувати закладеність носа
Щоб допомогти дитині, можна використовувати симптоматичні препарати та обов'язково лікувати причину. Так, стороннє тіло потребує видалення, алергія — призначення антигістамінних препаратів. Аденоїдит потребує хірургічного лікування — лімфоїдна тканина видаляється, що дозволяє позбутися набряку та швидко відновити вільне носове дихання.
ПЕРЕД ЗАСТОСУВАННЯМ БУДЬ-ЯКИХ ПРЕПАРАТІВ ОБОВ’ЯЗКОВО ПРОКОНСУЛЬТУЙТЕСЯ З ЛІКАРЕМ.
26-07-2024, 15:23
0
719