RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |


Ми всі використовуємо певні слова у повсякденних розмовах, не усвідомлюючи, як вони можуть впливати на думку оточуючих про нас. Деякі напрочуд поширені слова насправді можуть виставити нас менш розумними, ніж ми є насправді.

Як пише HackSpirit, є 10 слів, які вам слід припинити вживати, якщо ви хочете здаватися розумним. Йдеться не про претензійність чи снобізм, а про те, щоб підкреслити свої найкращі якості.



1. "Буквально"

Це перше слово, яке повинно зникнути з вашого лексикону, якщо ви хочете звучати розумно.

Слово "буквально" не є поганим саме по собі. Це дуже гарне слово, яке можна ефективно використовувати. Але ось у чому заковика – більшість людей вживають його неправильно! Це не інструмент драматичного акцентування, а констатація факту. Тож коли ви кажете: "Я буквально вмираю від сміху", якщо тільки ви не перебуваєте в небезпечній для життя ситуації, спричиненій надмірним хихотінням, ви використовуєте його неправильно.

2. "Типу"

Слово "типу" має властивість закрадатися в нашу мову. Коли ви використовуєте його надто часто, люди не сприймають ваші слова серйозно – ви починаєте звучати невпевнено і менш розумно, ніж є насправді.

"Типу" – це слово-паразит, яке ми часто використовуємо, не задумуючись. Але воно може виставити нас незрілими або невпевненими в собі.

3. "Безвідносно"

Це слово часто використовується замість "незалежно" або "незважаючи". Використання цього слова може показати вас не настільки й розумним в очах оточуючих.

4. "Взагалі-то"

"Взагалі-то" – це слово, яке часто вживається неправильно і без потреби. Воно має використовувати, коли ви говорите про щось дивовижне або суперечливе, але його часто використовують як слово-паразит, подібно до "типу".

Крім того, воно може змусити вас звучати поблажливо або сперечатися. Коли ви починаєте речення зі слова "Взагалі-то...", це може виглядати так, ніби ви виправляєте співрозмовника, навіть якщо це не є вашим наміром.

Будьте обережні з тим, коли і як ви використовуєте "взагалі-то". Іноді це може принести більше шкоди, ніж користі.

5. "В принципі"

"В принципі" – ще одне з тих слів, які мають тенденцію проникати в наші розмови частіше, ніж ми думаємо. Ми його використовуємо, коли хочемо спростити концепцію або ідею, і це непогано.

Однак зловживання словом "в принципі" може ненавмисно дати зрозуміти, що ви говорите зі своєю аудиторією зверхньо, ніби вона не здатна зрозуміти всю складність теми. Розумна комунікація передбачає повагу до здатності вашої аудиторії до розуміння.

6. "Просто"

"Просто" – це маленьке слово з великим впливом. Ми часто використовуємо його, щоб пом'якшити наші прохання або заяви, але це може в підсумку применшити важливість того, що ми говоримо. Наприклад, "Я просто думаю, що..." або "Мені просто цікаво ...".

Підсвідомо ми ніби просимо вибачення за свої думки чи ідеї ще до того, як їх встигли обміркувати. Ваші думки та ідеї є цінними. Не применшуйте їх за допомогою слова "просто". Впевнено стояти за своїми словами. Справа не лише в тому, щоб здаватися розумним, але й у тому, щоб цінувати свій власний інтелект.

7. "Ем"

"Ем" – це слово-паразит, яке ми використовуємо, коли думаємо, нервуємо або невпевнені. Але його часте використання може змусити нас звучати менш впевнено, ніж є насправді. Навчіться не заповнювати паузи у виступах чи розмовах словом "ем".

8. "Дуже"

Слово "дуже" часто використовується, щоб підкреслити щось. Наприклад, ви можете сказати: "Я дуже втомився" або "Це було дуже цікаво". Але ось несподіваний поворот.

Використання слова "дуже" може насправді послабити ваше твердження, а не посилити його. Це розпливчасте слово, яке не додає особливої цінності. Набагато сильніше звучить "Я виснажений" або "Це було захоплююче".

Відмовтеся від слова "дуже" і використовуйте більш описові та вражаючі замінники. Це може суттєво вплинути на те, наскільки розумно ви звучите.

9. "Чесно кажучи"

"Чесно кажучи" – це слова, які ми часто використовуємо, коли хочемо підкреслити свою щирість або правдивість. Але подумайте: чи не все, що ми говоримо, має бути чесним?

Часте використання слова "чесно" може ненавмисно означати, що інші ваші твердження можуть бути неправдивими. Це все одно, що сказати: "Цього разу я не брешу". Не зовсім те враження, яке ви хочете справити, якщо прагнете здаватися розумним.

10. "Завжди/Ніколи"

"Завжди" і "ніколи" – це абсолютні слова, які не залишають місця для винятків або варіацій. Вони можуть зробити ваші твердження надто спрощеними або перебільшеними.

Життя, ідеї та ситуації рідко бувають чорно-білими. Вони сповнені нюансів і винятків. Використання слів, які відображають цю складність, може допомогти вам звучати більш розумно і вдумливо.

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
24-07-2024, 00:30
Коментарів 0 Переглядів 7 578


У рамках першої стадії проєкту мають замінити близько шести км труб великих діаметрів
«Усе, що маю, покладу на алтар Руси-України»: Юрію Федьковичу – 190


Яким він був, кого кохав і чому совєтам так і не вдалося зліпити із нього радянського письменника.
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Облаштував його в старому будинку в селі Слобода-Комарівці.


«То є мої гори! Я тут ґазда!»  Блог Юлії Пацаранюк
Цього місяця мені довелося побувати у Високих Татрах на території Польщі.
ВІДЕО Переглянути все відео

Облаштував його в старому будинку в селі Слобода-Комарівці.

"Контінентал Фармерз Груп" стартувала з посівом озимого ріпаку 2025 року врожаю. Першими сівалки зайшли на поля Компанії в Чернівецькій області. Загалом ріпак планують вирощувати на всіх кластерах "Контінентал" на сумарній площі 34,7 тис га. У підсумку структура посівних площ Компанії на новий сезон передбачає 88,8 тис. га під озимі культури, зокрема 40,9 тис. га — під озиму пшеницю та 13,2 тис. га — під озимий ячмінь.

Одним засобів забезпечення комфорту є кондиціонери з функцією обігріву і охолодження. Ці пристрої не лише охолоджують повітря влітку, але й забезпечують тепло взимку, дозволяючи насолоджуватися ідеальним кліматом в оселі або офісі протягом усього року. Розглянемо, як ці кондиціонери можуть покращити ваше життя

Нещодавно у самому серці Чернівців відкрився новий паб Red Hops! Цей фірмовий заклад від улюбленої крафтової броварні вже став справжнім місцем притяжіння для поціновувачів крафту та гарного настрою. Відкриття пабу супроводжувалося благодійним концертом, на якому виступив відомий гурт "Гуцул Каліпсо". Зібрані кошти, а саме 57150 грн, будуть спрямовані на підтримку тактичної медицини для військових.

Якщо інтернет є необхідним для вашої роботи, навчання чи звичайного життя, рекомендуємо потурбуватися про стабільне підключення до мережі навіть без світла.