RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » новини » 10 слів, які варто припинити вживати, якщо ви хочете звучати розумно


Ми всі використовуємо певні слова у повсякденних розмовах, не усвідомлюючи, як вони можуть впливати на думку оточуючих про нас. Деякі напрочуд поширені слова насправді можуть виставити нас менш розумними, ніж ми є насправді.

Як пише HackSpirit, є 10 слів, які вам слід припинити вживати, якщо ви хочете здаватися розумним. Йдеться не про претензійність чи снобізм, а про те, щоб підкреслити свої найкращі якості.



1. "Буквально"

Це перше слово, яке повинно зникнути з вашого лексикону, якщо ви хочете звучати розумно.

Слово "буквально" не є поганим саме по собі. Це дуже гарне слово, яке можна ефективно використовувати. Але ось у чому заковика – більшість людей вживають його неправильно! Це не інструмент драматичного акцентування, а констатація факту. Тож коли ви кажете: "Я буквально вмираю від сміху", якщо тільки ви не перебуваєте в небезпечній для життя ситуації, спричиненій надмірним хихотінням, ви використовуєте його неправильно.

2. "Типу"

Слово "типу" має властивість закрадатися в нашу мову. Коли ви використовуєте його надто часто, люди не сприймають ваші слова серйозно – ви починаєте звучати невпевнено і менш розумно, ніж є насправді.

"Типу" – це слово-паразит, яке ми часто використовуємо, не задумуючись. Але воно може виставити нас незрілими або невпевненими в собі.

3. "Безвідносно"

Це слово часто використовується замість "незалежно" або "незважаючи". Використання цього слова може показати вас не настільки й розумним в очах оточуючих.

4. "Взагалі-то"

"Взагалі-то" – це слово, яке часто вживається неправильно і без потреби. Воно має використовувати, коли ви говорите про щось дивовижне або суперечливе, але його часто використовують як слово-паразит, подібно до "типу".

Крім того, воно може змусити вас звучати поблажливо або сперечатися. Коли ви починаєте речення зі слова "Взагалі-то...", це може виглядати так, ніби ви виправляєте співрозмовника, навіть якщо це не є вашим наміром.

Будьте обережні з тим, коли і як ви використовуєте "взагалі-то". Іноді це може принести більше шкоди, ніж користі.

5. "В принципі"

"В принципі" – ще одне з тих слів, які мають тенденцію проникати в наші розмови частіше, ніж ми думаємо. Ми його використовуємо, коли хочемо спростити концепцію або ідею, і це непогано.

Однак зловживання словом "в принципі" може ненавмисно дати зрозуміти, що ви говорите зі своєю аудиторією зверхньо, ніби вона не здатна зрозуміти всю складність теми. Розумна комунікація передбачає повагу до здатності вашої аудиторії до розуміння.

6. "Просто"

"Просто" – це маленьке слово з великим впливом. Ми часто використовуємо його, щоб пом'якшити наші прохання або заяви, але це може в підсумку применшити важливість того, що ми говоримо. Наприклад, "Я просто думаю, що..." або "Мені просто цікаво ...".

Підсвідомо ми ніби просимо вибачення за свої думки чи ідеї ще до того, як їх встигли обміркувати. Ваші думки та ідеї є цінними. Не применшуйте їх за допомогою слова "просто". Впевнено стояти за своїми словами. Справа не лише в тому, щоб здаватися розумним, але й у тому, щоб цінувати свій власний інтелект.

7. "Ем"

"Ем" – це слово-паразит, яке ми використовуємо, коли думаємо, нервуємо або невпевнені. Але його часте використання може змусити нас звучати менш впевнено, ніж є насправді. Навчіться не заповнювати паузи у виступах чи розмовах словом "ем".

8. "Дуже"

Слово "дуже" часто використовується, щоб підкреслити щось. Наприклад, ви можете сказати: "Я дуже втомився" або "Це було дуже цікаво". Але ось несподіваний поворот.

Використання слова "дуже" може насправді послабити ваше твердження, а не посилити його. Це розпливчасте слово, яке не додає особливої цінності. Набагато сильніше звучить "Я виснажений" або "Це було захоплююче".

Відмовтеся від слова "дуже" і використовуйте більш описові та вражаючі замінники. Це може суттєво вплинути на те, наскільки розумно ви звучите.

9. "Чесно кажучи"

"Чесно кажучи" – це слова, які ми часто використовуємо, коли хочемо підкреслити свою щирість або правдивість. Але подумайте: чи не все, що ми говоримо, має бути чесним?

Часте використання слова "чесно" може ненавмисно означати, що інші ваші твердження можуть бути неправдивими. Це все одно, що сказати: "Цього разу я не брешу". Не зовсім те враження, яке ви хочете справити, якщо прагнете здаватися розумним.

10. "Завжди/Ніколи"

"Завжди" і "ніколи" – це абсолютні слова, які не залишають місця для винятків або варіацій. Вони можуть зробити ваші твердження надто спрощеними або перебільшеними.

Життя, ідеї та ситуації рідко бувають чорно-білими. Вони сповнені нюансів і винятків. Використання слів, які відображають цю складність, може допомогти вам звучати більш розумно і вдумливо.

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
24-07-2024, 00:30
Коментарів 0 Переглядів 7 653


У Чернівціобленерго оприлюднили графік на завтра


Хоч і загальна кількість відвідувачів зменшилася порівняно з минулим роком, інтерес іноземців зріс.
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
Замість саміту миру – варіанти капітуляції. Блог Ярослава Волощука
Ви помітили, що останніми днями на єдиному марафоні поменшало розмов про другий та наступні саміти миру?
ВІДЕО Переглянути все відео

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.