Ще минулого року молодь Горохівської територіальної громади Волинської області та переселенці зустрічалися в кафе або в кабінетах міської ради, аби поспілкуватися й обговорити проєкти.
"Нам бракувало місця, де ми могли зібратися і разом працювати. Доводилося навчатися у хабі міської ради, але там потрібно було підлаштовуватися під робочий час, а це незручно", — розповідає учасниця проєкту "Впливові" Ірина Годик.
Тому активна молодь громади взялася за зміни. Завдяки грантовій підтримці та сприянню місцевої влади активісти створили та облаштували молодіжний центр на місці старого книгосховища. Як молодь зуміла здобути фінансування та реалізувала проєкт, читайте в ШоТам.
5 місяців навчання та дзвінок на Антарктиду
У вересні 2023 року молодь Горохівської громади долучилася до освітнього проєкту "Впливові" під егідою Проєкту USAID "ГОВЕРЛА". Підготувати заявку на участь їм вдалося швидше, ніж за два дні.
"20 громад, серед яких і Горохівська, відібрали з 90 учасників. З вересня по лютий молодь громади опанувала сім модулів, які сприяли навчанню в різних сферах, зокрема, проєктної діяльності та лідерських навичок", — розповідає проєктний менеджер відділу освіти, молоді та спорту Горохівської райдержадміністрації Володимир Братчун.Під час онлайн-курсу представники громади, громадські активісти та молодь працювали на тренінгах і брали участь у зустрічах. Наприклад, їм вдалося поспілкуватися з науковцями станції "Академік Вернадський". Учасники, хоч і онлайн, побачили, як працює станція та чим займаються науковці за 7 км від західного узбережжя Антарктичного півострова. Головне — згуртуватися та створити справжню команду, що готова творити зміни.
Зустріч команди проєкту "Впливові" від USAID "ГОВЕРЛА".
Фото надали в Горохівській громаді
На макулатуру вивезли понад 13 тисяч радянських книжок
Під час проєкту "Впливові" молодь Горохівської громади вирішила, що настав час знайти й облаштувати для себе місце, де вони могли б разом працювати, відпочивати після навчання чи робочих днів, брейнштормити майбутні ідеї та спілкуватися.
До цього команда проєкту час від часу бачилася в приміщеннях місцевої ради, які їм виділяли, або в кафе чи укритті. Тому молодь вирішила здобути фінансування, заручитися підтримкою міської влади та втілити мрію в реальність.
Насамперед обрали приміщення. Першою локацією стало "культурне" укриття, де молодь збиралася до січня 2024 року. Це напівпідвальне, цілком безпечне місце, вже модернізоване та готове до експлуатації.
Та цей простір потрібно було ділити з іншими, тому юнацтво знайшло ще одне приміщення поруч. Але воно було в занедбаному стані та захаращене стосами радянської літератури.
Міська влада пішла назустріч і виділила кошти, щоб очистити та відремонтувати книгосховище. На макулатуру вивезли понад 13 тисяч книжок, а далі взялися за ремонт.
Зустріч команди проєкту "Впливові" від USAID "ГОВЕРЛА".
Фото надали в Горохівській громаді
Окрім міської влади, ідею молодіжного інтеграційного простору підтримали благодійний фонд "Рокада" й УВКБ ООН. Молодь отримала фінансування на все необхідне для тренінгів, зустрічей, роботи та відпочинку.
"Підготувати молодіжний центр до роботи вдалося в рекордні терміни. Від моменту написання самого проєкту до завершення його реалізації минуло всього 2 місяці. Ремонт завершили в грудні, обладнання завезли на початку січня, і вже могли б відкрити, але суто з технічних причин відчинилися 31 січня 2024 року", — розповідає Володимир Братчун.Так наприкінці січня 2024 року свої двері відкрив "HYPE" (Horokhiv young people engagement) — інтеграційний молодіжний простір Горохівської громади.
Проєкт завершився, а спільна праця — ні
Попри те, що проєкт "Впливові" закінчився в лютому 2024 року, команда продовжує працювати та відпочивати разом. У молодіжному центрі, який вдалося започаткувати в Горохівській громаді, нещодавно відбулася онлайн-зустріч активної молоді України, Бразилії та Намібії.
"Обговорювали питання, які цікавлять молодь цих трьох держав. Ми дізналися, що вони знають про Україну, вони — що ми знаємо про їхні країни. Вдалося організувати культурний обмін", — розповідає Володимир Братчун.У "HYPE" охочі збираються в будь-який вільний час, без обмеження робочими годинами. Тут проводять онлайн- та офлайн-івенти, жіночий клуб для ВПО, а також працюють над ідеями, які можна втілити в громаді.
Книгосховище поблизу "культурного укриття",
де зберігалося понад 13 тисяч книжок.
Фото надали в Горохівській громаді
Інтеграційний молодіжний простір Горохівської громади "HYPE".
Фото: ШоТам
"Життя в просторі вирує. Ми не плануємо на цьому зупинятися — будемо далі організовувати майстер-класи та залучати до нас ще більше людей", — сподівається Ірина Годик.Авторка: Валерія Павленко
19-04-2024, 21:30
0
640