У березні починається Великий піст і випадають дві батьківські суботи. У зв'язку з переходом ПЦУ та УГКЦ на новоюліанський календар більшість важливих релігійних свят змінили свої дати.
Наприклад, раніше віряни святкували Благовіщення Пресвятої Богородиці сьомого квітня, але тепер дата святкування перенесена на 13 днів раніше.
18 березня – початок Великого посту.
Великий піст триватиме 48 днів і закінчиться 4 травня – напередодні Великодня. Він найдовший та найсуворіший у році.
Церква встановила Великий піст у пам’ять про поневіряння пустелею Ісуса Христа, який протягом 40 днів відмовляв собі в їжі. Це час для молитви й роздумів про розп’яття та воскресіння Спасителя. Іоанн Златоуст сказав: "Піст пом’якшує норов, вгамовує гнів, стримує поривання серця, бадьорить розум, дістає спокій для душі, полегшує тіло, усуває нестриманість".
Священники радять вірянам перед початком посту висповідатися й причаститися. У цей період слід допомагати нужденним, обмежити шкідливі звички, ходити до церкви, не сваритися ні з ким.Піст також передбачає відмову від м’ясних і молочних продуктів, яєць, обмеження на рибу, у деякі дні дозволено лише сироїдство.
Лікарі кажуть, що піст – це унікальна можливість очистити свій організм від шлаків. Навіть під час тимчасового переходу на рослинний раціон очищується кров, судини, оновлюються клiтини, шкiра стає чистою, вiдбувається омолодження органiзму. Перші зміни настають вже на 11-13 день. І хоча це певною мiрою стрес для органiзму, але це хороший, позитивний стрес, який запускає механiзми адаптацiї й активiзує iмунну систему. Але постити можна не всім. Це протипоказано вагітним жінкам і тим, хто годує грудьми, дітям та підліткам, людям із хронічними захворюваннями органів травлення, цукровим діабетом. Бажано утриматися від посту людям, які перенесли складні операції, зайняті важкою фізичною працею. Також слід обережно постити гіпертонікам і сердечникам.
25 березня – Благовіщення Пресвятої БогородиціЦе одне з 12 найбільших християнських свят. Його святкують за дев’ять місяців до Різдва. Тобто це той термін, який потрібен жінці, щоби виносити й народити дитину. На Благовіщення Діва Марія отримала благу вість, що Господь обрав її матір’ю Ісуса Христа.
Цього дня не можна нічого робити: прибирати, прати, рубати дрова. А вже після Благовіщення можна розпочинати роботи в полі.
За народними прикметами, яка погода на Благовіщення – така і на Великдень буде. Якщо на Благовіщення сонце сходить на чистім небі, то весна буде рання і тепла, якщо ясно ввечері – пізня та холодна. На Благовіщення гарна погода – буде гарний урожай.
9 і 30 березня – батьківські суботиЦе дні поминання померлих родичів та близьких. У церквах відбуваються панахиди, люди несуть милостиню, яку роздають нужденним, а вдома справляють поминальні обіди. Після Богослужіння заведено відвідувати могили померлих, де запалюють свічки, моляться. Священники радять не нести пластмасові квіти й штучні вінки, не залишати на могилах їжу.
10-03-2024, 09:26
0
100 382