Багато хто не знає, що високий кров'яний тиск або гіпертонія багато в чому є захворюванням, викликаним неправильним способом життя.
Як зазначив доктор Нішіт Чандра, головний директор відділення інтервенційної кардіології Інституту серця Fortis Escorts, пацієнтам з гіпертонією він виписує спочатку не ліки, а інтенсивну двох-тритижневу дієтотерапію і фізичні вправи. 30% його пацієнтів повертають кров'яний тиск в норму завдяки зміні способу життя і дієти, пише
Indianexpress.
Так, дослідження, опубліковане в Європейському журналі профілактичної кардіології, показало, що ті, хто їв найбільше помідорів або томатних продуктів щодня, знизили ризик високого кров'яного тиску більш ніж на третину. У людей без гіпертонії, які їли найбільше помідорів або продуктів на їх основі, ризик розвитку цього захворювання був на 36% нижчим.
Високий кров'яний тиск викликаний підвищеним споживанням натрію з їжею. Тому лікарі часто рекомендують пацієнтам обмежити споживання солі. Загальна кількість натрію в день має становити не більше 1500-2000 мг. Контролювати вплив натрію на кров'яний тиск можна за допомогою калію і продуктів, багатих ним. Помідори - легкодоступне джерело калію.
Помідори також багаті лікопіном, який стабілізує ендотелій і стінки артерій, покращує кровотік, при цьому знижуючи кров'яний тиск.
Звичайно, помідори слід вживати правильно. Якщо посипати їх сіллю або приготувати на сильному вогні, їх поживні властивості просто випаруються. Навіть посипання томатного салату або соку сіллю позбавляє його харчової цінності. А в середземноморській дієті, яка вважається найсприятливішою для здоров'я серцево-судинної системи, використовуються помідори в сирому вигляді. Їх ніколи не готують, а їдять, окропивши оливковою олією. Таким чином, правильне включення помідорів у раціон разом з фізичними вправами та сном допоможе підтримувати артеріальний тиск у межах норми.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
19-01-2024, 23:23
0
1 952