Фото надала "МБ" волонтерка Яна Статна
Волонтерка Яна Статна від початку повномасштабного вторгнення побувала на найгарячіших напрямках фронту. Її постійна команда – батько, військовий капелан і волонтер. Вони з перших днів війни допомагають військовим на Лиманському, Мар’їнському, Вугледарському, Бахмутському та Горлівському напрямках. Зараз їхні зусилля зосереджені на підтримці 110-ї окремої механізованої бригади, що нині боронить Авдіївку.
Яна розповідає, що зараз Авдіївка – це місто руїн. Окупанти продовжують безжалісно нищити інфраструктуру, логістику міста та завдавати ударів по позиціях наших військових, пише molbuk.ua
– Росіяни не шкодують ні ракет, ні реактивних систем залпового вогню, нічого. В один із днів, коли ми працювали з волонтерами в місті, саме по Авдіївці було здійснено 12 авіаударів. Їх не зупиняє те, що там досі живуть цивільні жителі. Те, що вони роблять з нашими людьми, можна називати справжнім геноцидом, – каже Яна Статна.
"Там постійна небезпека"
Попри постійну небезпеку, волонтери щомісяця їздять до Авдіївки, щоб відвезти чергову допомогу військовим.
– До Авдіївки ми намагаємося заїжджати та виїжджати, як кажемо у команді, "по-темному". У місті ми маємо бути до сходу сонця. Цей період найбільш безпечний. Основна дорога до міста – постійно під обстрілами. Її ще називають "дорогою життя". Коли прямуєш до міста, ти не можеш бути певен, що не потрапиш під обстріл. Постійно є ризик попрощатися з життям, – розповідає Яна.
Приїхавши до міста, волонтери не зволікають: швидко вивантажують допомогу та прямують на інші позиції.
– В Авдіївці ми допомагаємо військовим 110-ї окремої механізованої бригади, які після початку активних бойових дій у місті, вони не мали жодної ротації. Коли 10 жовтня розпочався активний наступ на Авдіївку, військовим скасували всі відпустки. З огляду на це ми вирішили підтримати хлопців, показати, що в будь-яких умовах ми з ними, – каже волонтерка. – Якщо порівнювати сьогоднішній день із торішнім, тоді були інші настрої в цивільних. Зараз там дуже складно. Це не можна назвати життям. Це виживання.
Дрони й автівки – те, на що є запит
Волонтери передають військовим автівки, ударні, розвідувальні дрони.
Яна каже: це те, на що є постійно запит.
– Військовим потрібна техніка. Ми не маємо недооцінювати ворога. У нього також достатньо бойової техніки. Чомусь склався стереотип, що в нашій армії погано годують. Це не так, є забезпечення від держави. Бійцям вистачає продуктів. Тому не розумію, коли волонтери, передають тоннами салати з майонезом або продукти, які швидко псуються. Це марно витрачений час, людський ресурс і кошти. Краще переказувати їх на дрони, які справді рятують життя, знищують ворожу техніку, піхоту, стримують штурм, – каже Яна.
Востаннє волонтери були в Авдіївці напередодні Різдва.
– Наші військові втомлені від відбиття штурмів. Вони морально і фізично виснажені. Та доки вони стоять на захисті нашої держави, доти ми разом з ними працюватимемо. Мусимо їх підтримувати, а військові мають відчувати надійний тил, – каже Яна.
Волонтери закликають долучитися до масштабного збору, мета якого зібрати кошти, щоб придбати 500 FPV-дронів для захисників на Авдіївський напрямок.Для допомоги:
БО "Благодійний фонд "Янголи Донбасу"
ЄДРПОУ 45089838
рахунок: UA053077700000026006711158993
АТ "А-Банк" 307770Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
31-12-2023, 13:41
0
2 836