Фото molbuk.ua станом на 18 грудня
У Чернівецькому ліцеї №22 (колишня школа №1) посеред навчального року тривають ремонтні роботи. Оновлюють коридори на двох поверхах закладу. Здерли вагонку, якою раніше були покриті нижні частини коридорів. Також зчистили старий шар штукатурки під цією вагонкою. Вона вся була у цвілі та грибку. Вартість робіт – понад 520 тисяч гривень.
Про це йдеться у публікації "МБ" від 21 грудня, передає molbuk.ua
Під час ремонту учнів на кілька тижнів перевели на дистанційне навчання. Але іншого виходу не було, кажуть у ліцеї. З вівторка, 19 грудня, молодша школа, що розташована на першому поверсі, вийшла на навчання. Старшаки ж сядуть за парти уже після зимових канікул.
"Вся школа була в цій вагонці"
Директорка ліцею Леся Бабій каже: відколи 2,5 року тому очолила заклад, ремонти тут не припиняються. Проте іншого виходу немає: будівля стара, зведена 200 років тому. Тут значна вологість, через це нищаться стіни, фасад.
"Це не моя забаганка, а вимога часу, – пояснює Леся Ігорівна. – Ще у 2014 році заклад отримав припис від рятувальників щодо цієї вагонки на стінах коридорів. Адже, за правилами протипожежної безпеки, на шляхах евакуації не повинно бути займистих матеріалів. А в нас уся школа була в цій вагонці. Та лише зараз міська рада виділила на це кошти".
Найбільша проблема будівлі – це вологість і грибок. І коли зняли панелі, побачили справжній жах, переповідає Леся Бабій.
"Були змушені освітній процес перевести в дистанційний формат. Зате стіни вже ніхто переробляти не буде. Я це зроблю раз, але так, як треба", – обіцяє директорка.
"Тут маса роботи!"
Леся Ігорівна показує на майже завершені стіни на першому поверсі. Вони вже вкриті декоративною штукатуркою.
"Але до неї ще була маса роботи! Спочатку зняли вагонку. У цьому допомогли батьки наших учнів, за що їм неймовірно вдячна. Завдяки цьому вдалося зекономити значну суму бюджетних коштів. Потім оббили під вагонкою 15-сантиметровий шар старої штукатурки, аж до цегли. Обробили ґрунтовкою, протигрибковими препаратами. Зверху нанесли два шари штукатурки, сітку, усе гарненько зашпаклювали, вирівняли, висушили. І вже зверху нанесли декоративну штукатурку", – описує директорка.
Більшість батьків поставилися з розумінням до дистанційки.
"Молодші дітки з 19 грудня вже вийшли на навчання, старші учні прийдуть після канікул. Бо на другому поверсі ще є трохи робіт. Зате я щаслива з того, що ремонти завершуються", – тішиться Леся Бабій.
Офіційно:
Ірина Ткачук, керівниця управління освіти міськради:
"Ми говоримо про безпеку дітей. Те, чим учні дихають, теж є питанням безпеки. Чому, власне, панелі знімали? Бо є протипожежні заходи. Чи могли діти перебувати в школі, де грибок? Категорично ні.
Так, школярі на дистанційці. Але там прекрасна комунікація з закладом освіти, педколективом і батьками. І є абсолютне розуміння ситуації. Наступного року цих коштів може фізично не бути. Ми живемо в стані війни. І використовуємо ті можливості, які є сьогодні".
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
23-12-2023, 18:41
0
5 533