Щоденне вживання великої кількості кофеїну може загальмувати здатність мозку перебудовуватися.
Вчені з американського дослідницького центру нейромодуляції проаналізували сигнали мозку, пов'язані з навчанням і збереженням спогадів, у 20 осіб, виявивши дивовижні деталі, що кидають виклик твердженням про те, що кофеїн сприяє пластичності, пише
Sciencealert.
Вчені відзначили, що, хоча їхні висновки потребують подальшого вивчення, вони все-таки припускають, що постійне вживання кофеїну може обмежувати навчання або пластичність.
Завдяки своїй здатності блокувати аденозин, сигнальну хімічну речовину в мозку, яка допомагає людині відчувати сонливість у потрібний час, кофеїн має репутацію речовини, що підвищує концентрацію уваги.
Аденозин також впливає на процес, який називається довгостроковою потенціацією (LTP), який полягає в тому, як нейронні клітини мозку зміцнюють зв'язки між собою. Вважається, що це має вирішальне значення для того, щоб мозок сприймав нову інформацію та адаптувався з часом.
Всього 16 людей, які випивали від одного до п'яти напоїв з кофеїном на день, і чотири людини, які майже не вживали кофеїн, були піддані процесу стимуляції мозку, призначеному для імітації готовності мозку до навчання.
Виявилося, що ця готовність була вищою у тих, хто не пив кави. На думку дослідників, регулярна стимуляція кофеїном може викликати зворотний ефект в мозку, що може пояснити більш низький рівень пластичності, але поки що це тільки гіпотеза.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
2-12-2023, 01:15
0
2 134