До повномасштабного вторгнення РФ в Україну письменник, співак із Чернівців, композитор та ведучий подкастів Олександр Буліч, відомий як Саша Буль, мав щільний гастрольний графік. Зараз він служить у ЗСУ, проте не припиняє писати пісні.
Українська авдиторія знає його, насамперед, за хітами "Тримаєм посадку" та "Зі смертю під вінець". Після початку повномасштабного вторгнення він відклав творчі плани й тепер служить у піхоті Збройних Сил України.
У новому відео проєкту Український Свідок він розповів про бойовий досвід та творчі плани.
"Раніше я мав сто двадцять концертів на рік. Встигав на репетиції, займався іншими проєктами та подорожував. — розповідає він. — Але зараз я не можу реалізувати більшість творчого доробку, бо служу у Збройних Силах. Я виконую низку рутинних задач, які наближають нас до перемоги".
Зараз артист не на лінії фронту, але мав бойовий досвід у минулому.
"Коли бувало страшно, я починав говорити до себе, — згадує він. — Мовляв, ну що, хотів повоювати, побачив як насправді виглядає війна?".
Саша Буль також розповів про своє ставлення до українців, які виїхали за кордон та вважають, що це "не їхня війна". До них він ставиться категорично.
"Ти втік з країни й тобі треба виправдати себе, — міркує він. — Ми не можемо заборонити таким людям повертатись у країну, в нас немає відповідного інструменту. Але такі люди мають бути „тавровані“. Має бути чітка лінія, що відмежує втікачів та зрадників від тих, хто залишився на боці України. Це може бути обмеження виборчого права, заборона займати певні посади тощо".
Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.
22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".
В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.