Потяг – раз на три дні, а в дорозі – 21 годину: чому так складно дістатися Чернівців зі східних регіонів

Новини Чернівців / топ новини
2 231
0
Потяг – раз на три дні, а в дорозі – 21 годину: чому так складно дістатися Чернівців зі східних регіонів


Подорожі до Чернівців залізницею стають дедалі складнішими. Якщо порівняти ситуацію із сусіднім Івано-Франківськом, то різниця істотна: туди й звідти потяги курсують майже щогодини. А от Чернівці залишаються, по суті, на околиці залізничної карти країни.

Про це йдеться у публікації "МБ".



Наприклад, із Чернівців до Харкова можна дістатися лише одним потягом, який вирушає раз на три дні. Дорога триває майже 21 годину. А до прифронтового Краматорська рейсів взагалі немає. Тож для військового чи переселенця з Донеччини шлях до Чернівців перетворюється на квест: спершу треба доїхати до Харкова, потім чекати потрібного дня відправлення, а далі — понад 20 годин у дорозі.

Альтернатива — приватні перевізники. Проте ціни кусаються: квиток з Чернівців до Краматорська коштує щонайменше 2400 гривень, а дорога займає близько 16 годин.

Що кажуть в "Укрзалізниці"?

У відповіді на інформаційний запит "МБ" від АТ "Укрзалізниця" вказано, що у структурі "вивчають питання" та налаштовані на подальше розширення сегмента пасажирських перевезень.

"Питання призначення нових поїздів у сполученні з Чернівцями, Львовом буде розглянуто після стабілізації ситуації в Україні, відповідно до наявного пасажиропотоку, вільного рухомого складу. Графік руху поїздів розробляється та за необхідності коригується на підставі аналізу пасажиропотоку з урахуванням економічної доцільності та максимального використання технічних можливостей рухомого складу й інфраструктури", – повідомили в компанії.

Водночас в "Укрзалізниці" повідомили, що сполучення Краматорськ — Чернівці наразі не розглядається...

"Весь наявний рухомий склад задіяний з мінімальними перервами на технічне обслуговування. Частина рухомого складу залучається до виконання критично важливих завдань: евакуаційних рейсів, медичних перевезень, обслуговування дипломатичних місій, резерв квитків для військовослужбовців, перевезення дитячих груп та ін. За наявності вільного рухомого складу призначають додаткові поїзди або додаються вагони до поїздів на найпопулярніші напрямки", – сказали в компанії.

Хоча "Укрзалізниця" й обіцяє покращення, для мешканців Буковини, але дорога до багатьох міст і далі залишається довгою, дорогою й виснажливою.

Які рейси їдуть до Чернівців

N 115/116 Запоріжжя — Чернівці
N 57/58 Київ — Ворохта,
N 7/8 Київ — Чернівці
N 865/866 Коломия — Рава Руська
N 258 Кропивницький — Ворохта
N 802 Львів — Чернівці
N 136 Одеса — Чернівці
N 26 Одеса — Чернівці
N 145/146 Харків — Чернівці



Читайте новини "МБ" у Google News | Facebook | Telegram | Viber | Instagram

0 коментарів

РЕКЛАМА
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.
Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
ТОП 10


Logo
“Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” та Foreningen Ukrainian Media Fund Nordic в рамках реалізації проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів” в рамках реалізації
грантового проєкту Хаб підтримки регіональних медіа.
Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів”


Copyright 2024. Всі права захищені. Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється
при розміщенні посилання (для Інтернет-видань - гіперпосилання) на molbuk.ua. Посилання
(гіперпосилання) обов'язкове в незалежності від повного або часткового використання матеріалів.